New MSI Alpha 15 mi? New Acer Nitro 5 mi?

Bütçe
12000
MSI olan daha ucuz onu alıp RAM ve SSD yükseltmesi yapınca fiyat olarak yakınlaşsalar bile elinde daha iyi bir ekran kartı olacak ben olsam MSI tercih ederdim ancak diğerini de alsan üzülmezsin hiç sağlam bilgisayarlar.

MSI varken Acer alınmaz, zaten RAM dediğin kaç lira ki? 1700 liraya neler takılır, bana göre laptopta malzeme kalitesi ön plandadır, sırf bunun için 5500 liraya geçen yıl gaming yerine ultrabook aldım, MSI bence çok daha mantıklı.

Özellikler bakımından genel olarak yakınlar. İşlemci ve ekran kartı olarak MSI, RAM ve SSD olarak ise Acer önde. Eğer 8 GB RAM ve 512 GB SSD size yeterli gelecekse ben kesinlikle MSI olanı öneririm. Kalitesi yeter. Ama Acer olan da asla kötü değil.

RAM be addsini eğer garantisi ölmüyorsa yükselteceğim zaten.

MSI yetkili servisiyle görüş, ben bir ürün alacağım ve aldığım gibi ürün yükseltmesi yapacağım. Garantiyi bozuyor mu bozmuyor mu, RAM yükseltmesi garanti kapsamından çıkarıyorsa ürünümün yükseltmesini yetkili serviste yaptırmak istiyorum vs. teklif edersen kabul edilir muhtemelen. 1700 TL'ye RAM yükseltmesi yapabilirsin dediğin gibi veya SSD.

Ama dediğim gibi, ben yeni Acer Nitro 5'lerin soğutmasını çok beğeniyorum ki bu ürünü tercih ettiğim için çok mutluyum. Şu ana kadar oyunlarda 62'nin üstünü görmedim.

Evet seninki Ryzen olduğu için ısınmaz. Donanım arşivi dün videosunu da çekti ama Intel'ler Ryzen gibi değil, ısınıyorlar ve MSI'da ısınmaz çünkü 7 tane bakır boru ve 7nm teknolojisiyle.

RAM be addsini eğer garantisi ölmüyorsa yükselteceğim zaten.

Evet seninki Ryzen olduğu için ısınmaz. Donanım arşivi dün videosunu da çekti ama Intel'ler Ryzen gibi değil, ısınıyorlar ve MSI'da ısınmaz çünkü 7 tane bakır boru ve 7nm teknolojisiyle.

RAM / HDD / SSD garanti bozmuyor. 1 hafta önce sordum.

Geri
Yukarı