New MSI Alpha 15 mi? New Acer Nitro 5 mi?

Bütçe
12000
Acer Nitro AN515-44 kullanıyorum. 4600H ile GTX1650 Ti'ın 144Hz modeli. Oyunlarda 62 derecenin üstünü görmedim daha, soğutması çok başarılı. MSI'ın 4800H ile RX5500M olan modelini de arkadaşım kullanıyor, o da çok beğendi. İkisini de tavsiye ederim.

Ama en aklına yatan hangisi? Bu arada MSI aleminyum, Acer plastik ve senin laptopun 60 Hz olmalı çünkü Acer'in Ryzen'de 144 Hz yok.

Senin laptopun 60 Hz olmalı çünkü Acer'in Ryzen'de 144 Hz paneli yok.

Screenshot_1.png

Dizüstü bilgisayarım 144 Hz dostum. Yeni Nitro 5'lerin çoğunda bu paneller kullanılıyor.

Benim en aklıma yatanı Acer bu ikisinden. Sonrasında RAM yükseltmeleriyle vs. uğraşmazsın. İşlemci tarafında MSI daha güçlü ama yerinde olsam Acer tercih ederdim.

Eki Görüntüle 798090

Dizüstü bilgisayarım 144 Hz dostum. Yeni Nitro 5'lerin çoğunda bu paneller kullanılıyor.

Benim en aklıma yatanı Acer bu ikisinden. Sonrasında RAM yükseltmeleriyle vs. uğraşmazsın. İşlemci tarafında MSI daha güçlü ama yerinde olsam Acer tercih ederdim.
Nerden aldın bilgisayarını

Aralarında 1700 TL fark var, o parayla RAM ve SSD de ekletilmez mi?

MSI yetkili servisiyle görüş, ben bir ürün alacağım ve aldığım gibi ürün yükseltmesi yapacağım. Garantiyi bozuyor mu bozmuyor mu, RAM yükseltmesi garanti kapsamından çıkarıyorsa ürünümün yükseltmesini yetkili serviste yaptırmak istiyorum vs. teklif edersen kabul edilir muhtemelen. 1700 TL'ye RAM yükseltmesi yapabilirsin dediğin gibi veya SSD.

Ama dediğim gibi, ben yeni Acer Nitro 5'lerin soğutmasını çok beğeniyorum ki bu ürünü tercih ettiğim için çok mutluyum. Şu ana kadar oyunlarda 62'nin üstünü görmedim.

Geri
Yukarı