New School Türkçe Rap'te ilk üç isminiz kim?

Bu sitede neden böyle bir ayrım var anlamıyorum evet oldschool güzel sizinde yaşınız büyük muhtemelen ben 18 yaşındayım oldschool da çok severim fakat her şey değişir yeni nesil bu ve gerçekten yetenekli kişiler var merak ediyorum 50 yıl sonra da sagopa ceza mı diyeceksiniz?
Açıkçası ben uyuşturucu öven ve her biri birbirine benzeyen şarkılar dinlemek istemiyorum. Henüz kulağımın mest edeceği bir beat ile harmanlanmış lirikalitesi yüksek, kaliteli rhyme ve flow'lara sahip bir şarkıya rastlamadım new school rap'te.

Hocam Hidra 2008 yılında Ankara'da sahnelere çıkmaya başlamış bir MC sadece albümünün patlaması 2012 civarında oldu. Stabil ise o dönem piyasaya yeni giriş yapıyordu.

Ben de zaten Hidra'nın daha eski olduğunu biliyorum grafit ve kilin albümünden önce de sahneleri çıkıyordu.
Stabil de eski nesil karamsar müzik yaptığı için bu yorumu yaptım.(2012 albümünden önce de birkaç denemesi mevcut.)

Açıkçası ben uyuşturucu öven ve her biri birbirine benzeyen şarkılar dinlemek istemiyorum. Henüz kulağımın mest edeceği bir beat ile harmanlanmış lirikalitesi yüksek, kaliteli rhyme ve flow'lara sahip bir şarkıya rastlamadım new school rap'te.
Ne kadar stacı olsam da motive o işi gerçek anlamda yapıyor hocam, hatta buyurun;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de zaten Hidra'nın daha eski olduğunu biliyorum grafit ve kilin albümünden önce de sahneleri çıkıyordu.
Stabil de eski nesil karamsar müzik yaptığı için bu yorumu yaptım.(2012 albümünden önce de birkaç denemesi mevcut.)
Olabilir hocam biraz göreceli bir kavram, sonuçta Stabil on numara bir MC ve piyasaya birçok şey katıyor. Bu yeterli bize :D.

Bana göre new hocam son 4-5 yıldır dinliyorum
Hocam bunun size göre bana göresi yok maalesef. Ezhel bu işin içinde yıllardır var. Ais Ezhel döneminden tutun da bugünkü reege rap Ezhel'ine kadar. Şarkıları eskiye nazaran daha lirikaliteden yoksun olsa da Ezhel Old School piyasasının önemli adamlarından.

Ne kadar stacı olsam da motive o işi gerçek anlamda yapıyor hocam, hatta buyurun;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Maalesef kulağıma hoş gelmedi pek. Belki de eski kafalıyımdır, bilemiyorum.

Olabilir hocam biraz göreceli bir kavram, sonuçta stabil on numara bir MC ve piyasaya birçok şey katıyor. Bu yeterli bize :D.

Yok hocam sesi robotlaşmış derler.

Geri
Yukarı