New School Türkçe Rap'te ilk üç isminiz kim?

Maalesef kulağıma hoş gelmedi pek. Belki de eski kafalıyımdır, bilemiyorum.
Merak etmeyin hocam bu bende de var. Eski okul rape benzemeyen hiçbir şeyi dinleyemiyorum. Stabil Motive gibi MC'ler biraz daha andırdığı için dinleyebiliyorum. Tuhaf bir şekilde sanki eski okula bağımlı kalmışım gibi başka hiçbir şey kulağıma hitap etmiyor.

Yok hocam sesi robotlaşmış derler.
Hocam öyle demeyelim de hani biraz daha doğallıktan ve samimilikten uzak geliyor insana. Benim açımdan da birçok yeni şarkı öyle ancak bu şarkıyı gerçekten beğendim ben.

Hocam bunun size göre bana göresi yok maalesef. Ezhel bu işin içinde yıllardır var. Ais Ezhel döneminden tutun da bugünkü reege rap Ezhel'ine kadar. Şarkıları eskiye nazaran daha lirikaliteden yoksun olsa da Ezhel Old School piyasasının önemli adamlarından.
Hocam bu işte New old olma kişiden kişiye göre değişmiyor maalesef.
Çıkış yapılan albüm ve tarz a göre değişkenlik gösteriyor.
Buna en iyi örnek ais ezhel ile ezhel diyebiliriz.
kusura bakmayın hocam:D son yıllarda genelde bu 3 ünü dinlediğim için new diye çıkıverdi ağzımdan.

Merak etmeyin hocam bu bende de var. Eski okul rape benzemeyen hiçbir şeyi dinleyemiyorum. Stabil Motive gibi MC'ler biraz daha andırdığı için dinleyebiliyorum. Tuhaf bir şekilde sanki eski okula bağımlı kalmışım gibi başka hiçbir şey kulağıma hitap etmiyor.
Aynen bu şekildeyim ben de. Mesela OKMSRN2 albümü için çok heyecanlıydım fakat hoşuma gitmedi pek. Her Yerde Sen şarkısı dışında açıp dinlediğim bir şarkı yok albümde. Zibidi ve Tezat şarkılarının beatlerini kötü sözler yazarak harcamış bana kalırsa.
Bu benim tek sevdiğim new school şarkı olabilir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynen bu şekildeyim ben de. Mesela OKMSRN2 albümü için çok heyecanlıydım fakat hoşuma gitmedi pek. Her Yerde Sen şarkısı dışında açıp dinlediğim bir şarkı yok albümde. Zibidi ve Tezat şarkılarının beatlerini kötü sözler yazarak harcamış bana kalırsa.
Bu benim tek sevdiğim new school şarkı olabilir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O konuya kesinlikle katılıyorum. OKSMRN2 de bende çok ümitliydim ancak drill tarzı yapacağım diyerek sanki biraz batırmış gibi geldi. OKSMRN 1 gibi efsane bir albümü tekrar çıkarır umarım. O albüm gerçekten şahaneydi. Baneva'yı bir türlü sevemedim hocam ya, şarkıları kulağıma hitap etmedi nedense.

Ben de sevemiyorum zaten, sadece bu şarkısını ayda bir falan açıp dinleyesim geliyor.
Bu arada old school ilk üçüm:
1-Sagopa Kajmer
2-Hidra
3-Şehinşah (bir yandan çok eleştirdiğim bir yandan da sevdiğim bir MC)
Şehinşah karakterinin tersi rap yaptığı için oldukça başarılı bir MC :D. Şaka bir yana Türkçe Rap camiasının en en en önemli MClerinden.

New School TR Rap genelde çöp. Ha biraz new'e kayan dersen Kamufle derim. Kayra'nın yeni trap albümleri de çıkacaktı, oda tarzını değiştirmeye başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı