Newegg Sipariş Macerası

Dün sabah bu ürünleri aldım indirimde. Ve öğlen baktığımda siparişi onaylamışlardı. Bu akşam saat 10 civarı "order cancellation verification issue" başlıklı e-posta yollamışlar ve iptal etmişler. Şu an da dün sipariş verdiğim ürünler, bugün daha pahalı. Ne yapmam lazım. Karttan parayı çekecek ama bana e-postada 3-5 iş günü içerisinde hesabıma paranın geri aktarılacağı yazıyor. Niye böyle bir şey yaptılar. Yeniden indirimli fiyata nasıl alacağım bunları.
Order cancellation sorunu bende de oldu. Billing adress falan ZIP code her şey doğru, son aşamada onaylarken telefon veya garanti uygulaması diye sordu. orada garanti uygulamasını seçtim. Ama onaylama gelmedi. Daha sonra onaylanmadığı için işlem bekledi. Bu işlemi kartın arkasındaki 3 haneli kodla onayladım. Bu sefer telefon ve uygulama onaylaması sormadı. Ama hesa tan para çekildi. 15 dk sonra order cancellation vertification issue diye mail geldi. Bu alışveriş için 2.deneyisim ilkini telefondan denemiştim olmadı. İkinciyi bilgisayardan halledeyim dedim gene olmadı. İlkinde paranın geri iadesi 9 gün surdu. Bilen biri yardim etsinde su alışverişimizi yapalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen Kardeşim benim refund süreci başladı.Ama bende en az 10 gün beklerim diyorum.Bir daha alısveriş yapmam Amazon dısında. Sistemleri bence sıkıntılı.

Allah aşkına bana yardım edin. 25/11/2018 tarihinde yani 2 hafta önce Lenovo Legion Y7000 oyun bilgisayarını sipariş etti, gümrükte hiç sorun olmadan bugün elime geldi fakat kargo kutusunu açtığımda ne göreyim, içinden Lenovo İdeapad 330 çıktı :( Chat kısmına bağlanıp soru soracaktım fakat chat kopup duruyor, sıram tekrar başa sarıyordu. Zar zor bir kez bağlanığ sorunu söyledim ve benden return yapmam söylendi. DHL den Pazartesi günü return yapacağım kargo ücretini karşıladılar, DHL 3 güne newegg e varır dedi. Ben şimdi sipariş ettiğim ürünü alamazsam paramı iade edecekler mecburen değil mi? Aklım almıyor nasıl böyle bir hata yaparlar birbiriyle alakası olmayan bilgisayarları karıştırırlar? Bilen arkadaşlarım sizden ricam ban yardım edin yol gösterin :(
Son durum nedir paranı eksiksiz alabildin mi

Ben bir combo yedim :( 3442 TL ürün 3530 TL yansıdı Combo Bank Kartıma İade ise 3367 TL yattı. 163 TL Combo yedim :( Para iadesi aldım sorunsuz onda sorun olmadı.

Ama 163 TL eksik kur farkı mı Newegg'den mi kaynaklı tam cozemedim.

Ben bir combo yedim :( 3442 TL ürün 3530 TL yansıdı combo bank kartıma iade ise 3367 TL yattı. 163 TL combo yedim :( para iadesi aldım sorunsuz onda sorun olmadı.

Ama 163 TL eksik kur farkı mı Newegg'den mi kaynaklı tam cozemedim.

Hocam aynı durum benim de başıma geldi. 10461 TL hazır sistem almıştım. Ziraat Bankası 11691 TL çekmiş. Ben aradığımda kur farkı hafta sonu en yüksek dolar kurundan hesaplanıyor dediler. Fakat Newegg bizim elimize dolar Euro değil 10461 TL geçiyor bankanızla iletişim kurun dedi. Siz çözmüşsünüz galiba sorununuzu bana da çözmem de yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Aynı gün arkadaşım 15 bin liralık sistemi VakıfBank ile sipariş etti. Onda hiç fark çıkmadı ödeme ekranında ne gözüküyorsa o alındı.

Order cancellation sorunu bende de oldu. Billing adress falan ZIP code her şey doğru, son aşamada onaylarken telefon veya garanti uygulaması diye sordu. Orada garanti uygulamasını seçtim. Ama onaylama gelmedi. Daha sonra onaylanmadığı için işlem bekledi. Bu işlemi kartın arkasındaki 3 haneli kodla onayladım. Bu sefer telefon ve uygulama onaylaması sormadı. Ama hesatan para çekildi. 15 dk sonra order cancellation vertification issue diye mail geldi. Bu alışveriş için 2.deneyisim ilkini telefondan denemiştim olmadı. İkinciyi bilgisayardan halledeyim dedim gene olmadı. İlkinde paranın iadesi 9 gün surdu. Bilen biri yardim etsinde su alışverişimizi yapalım.

Provizyon almasina ragmen odemeyi kabul etmedi değil mi?
Sorun çözüldü. Şu an bir sıkıntısı yok, ben bir ödeme de yapmadım. Şimdi elime ulaşmasını bekliyorum, umarım o zaman bir sürpriz olmaz.

İkinci siparişimde de aynı sorun oluştu. Newegg Türkiye'den bir şey almayın.
Ödeme reddedildi uyarısı almama rağmen kredi kartımdan provizyon aldi 10 gündür iptal olmadi provizyon. Newegg le bunu yaşayan var mı?
Bugunde bana oldu aynı sey. Ekran kartını aldım. Zotac 2070 sonra su mesaj geldi ;

Thank you for shopping at Newegg International Inc.

Unfortunately, we encountered a problem when trying to ship your order (Sales Order: 299965824).

There may be an error in one of the address fields. It is also possible that your ZIP code was entered incorrectly or possibly that shipping carrier cannot provide service to your current shipping address or ZIP code. Here are some other common causes for a shipping error:
  • Typo in the shipping address fields - City, State or ZIP code.
  • Wrong City, State or ZIP - one or more of these do not match the others.
  • Shipping carrier does not provide service to the area you want your order shipped to.
  • Shipping carrier determines that your ZIP code belongs to a P.O. Box type area which they cannot service.
At this point, you will be refunded to your original method of payment. Please feel free to use our Newegg Address Manager function to check your shipping information. This may help solve the current and any future shipping problem.

Paranızı 1-3 iş gününde yatıracağız diye garip gercekten oysa güvenilir bir firma diye gormustum alan arkadaşlar vardı. Hayırlısı nediyelim. Gümrük odemesini yapmamıza ragmen gumrukte sorun cıkabiliyormus diyorlar.
Kredi kartı adresi ve fatura adresin farklı miydi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı