Newegg sipariş ödemesi

Almrtylc

Decapat
Newegg'den bugün Enpara nakit kartımla bir sipariş geçtim. Siparişim iptal edildi. Kartım yurt dışı ve içi Online harcamalara açık. Fatura adreslerimde uyuşuyor. Bu kartı yurt dışı harcamalarında kullanmak için aldım yani 3D Secure kapalı konumda.
Canlı desteğe bağlandığımda benden ad soyad numara adres fatura bilgisi istedi tüm bunları verdim ve bunlara ek hesap özetimi ad soyad olacak şekilde PDF olarak attım ve bana şunları yazdı;
'I will submit a request for you to check the order issue for you, it will take 1-2 business days to be processed. '
Sorum şu, tıpkı Amazon'daki sistem gibi kartım mı teyit edilecek? Sonra rahat kullanabileceğim, yoksa sadece neden iptal olduğuna dair detaylı bilgi mi gelecek o mailde.
Diğer durum ise Newegg 3D Secure istiyor mu sorun bundan mı kaynaklı?
Cevaplar için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartınız sonradan teyit edilmez, TR'ye gönderilmeyen bir ürün almış olabilir misiniz? Siparişim iptal edildi diyorsunuz da açık bir ifade değil. Ödemesi alınan siparişiniz mi iptal edildi. Yoksa ödeme aşamasında mı reddedildi. Başka bir kart kullanmanız mümkünse bir de onunla deneyin.

Kartınız sonradan teyit edilmez, TR'ye gönderilmeyen bir ürün almış olabilir misiniz? Siparişim iptal edildi diyorsunuz da açık bir ifade değil. Ödemesi alınan siparişiniz mi iptal edildi. Yoksa ödeme aşamasında mı reddedildi. Başka bir kart kullanmanız mümkünse bir de onunla deneyin.
Türkiyeye gönderiliyor evet. Tam olarak bu mail geldi daha sonra canlı destek ile konuşmamda ise benden ad soyad , adres , fatura adresi , telefon numarası istedi. Bende tum bilgileri verip ek olarak kart ekstremi attım. 2 gün içinde bir mail geleceğini söyledi. Lakin daha sonra bana gelen iptal mailini farkettim mailde sorunun banka kaynaklı olduğunu söylüyor. Bense bankama hiçbir işleme müdahale etmemeleri ve ödemeyi sitenin alabilmesi için onaylamaları talimatını verdim. Sorum şu acaba 3d mı istiyor newegg ? Veya benden neden bu bilgileri istediler amazonun usulü mü var ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20211028-033734_Gmail.jpg
    Screenshot_20211028-033734_Gmail.jpg
    61,8 KB · Görüntüleme: 147
Enparada yurtdışı alışveriş limiti var ve düşük gerçekten banka ile iletişime geçin yurt dışından olduğunu belirtin.

Enparada yurtdışı alışveriş limiti var ve düşük gerçekten banka ile iletişime geçin yurt dışından olduğunu belirtin.
Evet bunu bildiğim için kart limit yükseltme talebinde bulundum alışveriş yapmadan 1 hafta önce 30bin tlye yükselttim..
Sorun hala devam ediyor her bilgimi teyit ede ede yaptığım alışverişim yine düştü ödeme alamadılar. Çıldırmak üzereyim.

Son düzenleme:
Ekran kartı alıyorum. 1 dk önce yine stok geldi aldım lakin aynı şey devam ediyor
bankadan dolayı hocam siz yurtdışı alışverişi olduğunu 10 kere belirtin aynı durumu yaşadım ve yurtiçi limitlerim ayarlqnkış, yurtdışı limitini 2 haftada yükseltebildi enpara...

bankadan dolayı hocam siz yurtdışı alışverişi olduğunu 10 kere belirtin aynı durumu yaşadım ve yurtiçi limitlerim ayarlqnkış, yurtdışı limitini 2 haftada yükseltebildi enpara...
Sözde her şeyi yükselttiler sözde online bankalar ne yaptığını bilmiyorlar :). İşi çözdüm Papara candır. Sorun yaşayan paparayla çalışsın bu saatten sonra favorim paparadır. Bir kuruş komisyon bir kuruş para almadan tüm işimi hallettiler çok basitti.. koca enpara qnb oluşumu 3 günde halledemedi bağlanmadığım yetkili kalmadı yapamadılar. Dün itibariyle hesabımda ne kadar nakit varsa başka yere aktardım bidaha asla enpara kullanmayacağım verdiği taahhütlerin birini bile gercekleştiremediler rezillik çektim 3 gün.
Enpara out Papara in.

Yeni konular

Geri
Yukarı