Newegg siparişi

radi0head

Hectopat
Yer
Void
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, Newegg adlı siteyi birçoğunuz daha önce duymuşsunuzdur daha uyguna daha iyi sistem toplamak için güvenilir ender sitelerden biri. Şu sıralar birçok konu dönüyor gümrük vergisi, 1500 Euro sınırı, KDV vs. gibi. Bende birkaç gün içerisin de sistem toplayıp sipariş vereceğim tabii sipariş vermeden birçok yer de görüp endişe duyduğum bu konuları Newegg destek ekibi ile konuşmak istedim ve sorularımı yanıtlayıp bana 1500 Euro sınırı olmadığını ayrıca tüm KDV vergi ücretlerinin satın alım yaparken eklendiğini söylediler. Bende bu konuyu, alışveriş yapmak isteyip de herhangi bir kuşku duyan arkadaşlara yardımcı olur diye açmak istedim. Yazışma görüntülerini alta bırakıyorum. Ekstra olarak sipariş ve sipariş sonrası editlerimi de sizlere sunarım.
Alacağım ürünler.

4.png

Yazışmalar.

1.png

2.png

3.png

Yani Newegg'den bir sipariş verince ödemeden sonra kargo kapıya gelse sürpriz ücret çıkmayacak mı?
Aynen öyle. Amazon ile aynı mantık. Bütün parayı önden alıyorlar tek kuruş daha ödemeden elinizde oluyor.

1500 Euro üzeri ticari kabul ediliyor diye biliyorum ve vekaletname isteniyor olması lazım. Onların bundan haberi olmaması normal. İyice araştırın derim 1500 Euro üstü ürünlerin işleyişini. 1500 Euro altı ürünlerde satıcısı ve göndericisi kendileri ise gümrük vergisiyle beraber hesaplayıp ödetiyorlar sitede.

1500 Euro üzeri ticari kabul ediliyor diye biliyorum ve vekaletname isteniyor olması lazım. Onların bundan haberi olmaması normal. İyice araştırın derim 1500 Euro üstü ürünlerin işleyişini. 1500 Euro altı ürünlerde satıcısı ve göndericisi kendileri ise gümrük vergisiyle beraber hesaplayıp ödetiyorlar sitede.
Doğrudur ancak 1500 euro altı bir sipariş oluşturduğum için sorun yaşayacağımı zannetmiyorum ayrıca 1500 euro üstü için de sanmıyorum sorun olacağını, geçen birisi 15 Bin TL civarı kasa almıştı.

Buyurun
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim attıklarımda hemen hemen aynı 5700 TL civarı yapıyor zaten bence boşuna uğraşma :) biraz daha araştırsan daha ucuza bile bulabilirsin.
Şu anda yurtdışından almak büyük bir indirim olmadığı sürece mantıksız pahalıya geliyor her türlü.

Öneri için teşekkürler fakat anakart ve RAM aynı değil maalesef. İşlemci bir tık daha ucuz ancak Trendyol satıcılarına fazla güvenemiyorum bir ara ikinci el ürün yollamışlardı. :)

Anakartta nesi farklı dostum RAM'in MHz'si düşük ama 3600 de alsan yine de ucuza gelebiliyor ayrıca senin orada RAM için seçtiğin markayı çok bilmiyorum nasıldır 1 aya yakında gelme süresi ve garantisini iyice düşün öyle al derim
yani senin için dedim para senin paran tabi ki fazla para verip beklerim diyosan sıkıntı yok

Max 5 gün de geliyor hocam site gönderimi ile Search yapıyorum. Anakart Wi-Fi destekli tek farkı bu sanırım fakat bende TR'den toplama kararı aldım fiyatları hesaba katınca.

Geri
Yukarı