Newegg siparişinde Denizbank sipariş anındaki dolar kurunu dikkate almıyor

Sitenin baz alıp TL ye göre fatura kestiği kur farklı olabilir. Sonuçta dolar üzerinden alım yapıyorsunuz. İşlemin onaylandığı tarihteki kuru baz almıştır banka.
Bense diyorum ki; beni alakadar etmez. Onaylandığında bankaya 2730 lira düştü bankaya. O zamanki dolar kuruna göre de 2730 lira falandı.

Hiçbir şey çıkmayacak bu konudan. Onaylanma sürecindeki kur oynamaları bankanın suçu değil. Kur düştü mü az çekti diye sevinen milletiz, yükselince neden böyle oluyorsunuz? Amazon'da bile kur oranı belli karttan çekene kadar kur oynamasında fazla, az miktar çekebiliyor.

Hiçbir şey çıkmayacak bu konudan. Onaylanma sürecindeki kur oynamaları bankanın suçu değil. Kur düştü mü az çekti diye sevinen milletiz, yükselince neden böyle oluyorsunuz? Amazon'da bile kur oranı belli karttan çekene kadar kur oynamasında fazla, az miktar çekebiliyor.
Hocam genelleme yapmayın. İlk yurtdışı alışverişim, yok sevinicem yok üzülücem ilgilenmiyorum ben. Ben aldığım fiyata, sitenin bana kestiği faturaya bakarım. Ha dolar 2 liraya düştü "oley işlemci bana 468 liraya geldi!" Diye de sevinmem. Benim bir bütçem ve bu bütçeye bağlı harcama planım var. Herkes hakkı olanı almalı. Benim için de geçerli. O gün 2730 liraya mı aldım kardeşim 2730 lira öderim ha ondan 1 saat sonra dolar 2 lira olmuş vay efendim ben neden 468 lira ödemiyorum da demem çünkü benim aldığım planını yaptığım bütçe de bu!

Geri
Yukarı