Newegg'den ASUS ROG STRIX G15 alınır mı?

Bütçe
13-14k
Peki yurtdışından gelen ürünler Türkiye'de elektrik akımı bakımından sorun yaratıyor mu acaba, bende newegg üzerinden alışveriş yapmak istiyorum ama bu konu aklıma takılıyor. Türkiye'de direk prize taksak cihaz yanar mı ?

Newegg ile çok ciddi sorunlar yaşadım. MSI GF65 Thin almaya çalıştım her almayı denediğimde hesabımı blokladı, 8 gün boyunca bankadan para iadesi bekledim. Yaklaşık 6 farklı hesaptan 40'a yakın deneme gerçekleştirdim. Olmadı. En son çareyi amerikapostam, amerikadaniste gibi firmalara 100 dolara yakın promosyon ödeyerek buldum. Donanımhaber'in sitesinde 10 kişiden yarısı aldı, yarısı alamadı, şans işi. Alışveriş yapmadan önce kartınızı yurtdışına açmayı, limit arttırmayı ve bankaya kayıtlı ev adresinizin güncel olduğuna emin olun. Size önerim kredi kartı ile alışveriş yapmanız. Çünkü banka kartı ile yaptığınız alışverişe çoğunlukla onay vermiyor ve herhangi bir sipariş iptalinde nakit paranızı bekliyorsunuz günlerce. Benim kredi kartım olmadığı için sorun yaşadım.
Son olarak ben olsam kredi kartıyla ASUS almayı tercih ederim. MSI GF65 Thin serisi ne kadar şık, kaliteli olsa da soğutma kalitesi ASUS ROG serisinden daha düşük. Undervolt ile sıcaklık sorunu çözüme kavuşuyor olsa da ROG abi yaaaa :)

Newegg ile çok ciddi sorunlar yaşadım. MSI GF65 Thin almaya çalıştım her almayı denediğimde hesabımı blokladı, 8 gün boyunca bankadan para iadesi bekledim. Yaklaşık 6 farklı hesaptan 40'a yakın deneme gerçekleştirdim. Olmadı. En son çareyi Amerikapostam, Amerikadaniste gibi firmalara 100 dolara yakın promosyon ödeyerek buldum. Donanımhaber'in sitesinde 10 kişiden yarısı aldı, yarısı alamadı, şans işi. Alışveriş yapmadan önce kartınızı yurtdışına açmayı, limit arttırmayı ve bankaya kayıtlı ev adresinizin güncel olduğuna emin olun. Size önerim kredi kartı ile alışveriş yapmanız. Çünkü banka kartı ile yaptığınız alışverişe çoğunlukla onay vermiyor ve herhangi bir sipariş iptalinde nakit paranızı bekliyorsunuz günlerce. Benim kredi kartım olmadığı için sorun yaşadım.
Son olarak ben olsam kredi kartıyla ASUS almayı tercih ederim. MSI GF65 Thin serisi ne kadar şık, kaliteli olsa da soğutma kalitesi ASUS ROG serisinden daha düşük. U.V ile sıcaklık sorunu çözüme kavuşuyor olsa da ROG abi yaaaa :)
Geçenlerde şöyle bir şey okudum; yurt dışından alış-veriş yapıldığında 1.2-3 Euro arası bir sipariş verilmeli sonra büyük miktarda bir alış-veriş yapılmalı, yoksa hesabınız bloklanır demişti.

Geçenlerde şöyle bir şey okudum; yurt dışından alış-veriş yapıldığında 1.2-3 Euro arası bir sipariş verilmeli sonra büyük miktarda bir alış-veriş yapılmalı, yoksa hesabınız bloklanır demişti.

Bu herkesin aklına gelir ama 3 Euro'luk bir ürün için o alışverişte 200 lira kargo ödersin. Çoğu 2500 TL üstüne bedava kargoluyor. Bedava kargo da fasa fiso. Siteden konumu ABD olarak değiştiriyorsun laptop 900 dolar. Konumu TR yapıyorsun doları TL'ye çeviriyor. Bedava kargo yazıyor ama yaklaşık 1100 dolara satıyor aynı ürünü(vergi hariç) :)

Bu herkesin aklına gelir ama 3 Euro'luk bir ürün için o alışverişte 200 lira kargo ödersin. Çoğu 2500 TL üstüne bedava kargoluyor. Bedava kargo da fasa fiso. Siteden konumu ABD olarak değiştiriyorsun laptop 900 dolar. Konumu TR yapıyorsun doları TL'ye çeviriyor. Bedava kargo yazıyor ama yaklaşık 1100 dolara satıyor aynı ürünü(vergi hariç) :)
Hocam burası öyle bir site değil. Gösterilen fiyat (aynı Amazon'da ki gibi) vergiler ve kargo dahil fiyat. Bu siteden alış-veriş yapan insanlar var fazlasıyla ve başarılı olarak sipariş verenler oldu. Yani denemesinde bir sakınca görmüyorum. Zaten bedava kargo diye bir şey yoktur, eğer bir üründe bedava kargo yazıyorsa bilmelisiniz ki o ödediğiniz tutarın içinde kargo parası da var 😊.

Hocam burası öyle bir site değil. Gösterilen fiyat (aynı Amazon'da ki gibi) vergiler ve kargo dahil fiyat. Bu siteden alış-veriş yapan insanlar var fazlasıyla ve başarılı olarak sipariş verenler oldu. Yani denemesinde bir sakınca görmüyorum. Zaten bedava kargo diye bir şey yoktur, eğer bir üründe bedava kargo yazıyorsa bilmelisiniz ki o ödediğiniz tutarın içinde kargo parası da var 😊.
Benim bahsettiğim 1100 dolar ; kargo ve VAT denilen vergi harici fiyat hocam. Ben de biliyorum toplam fiyat verdiğini. Hepsi sepette ayrıntılı olarak gösteriliyor. Tabii ki denenebilir. Yukarıda belirttim zaten denemek için önceden yapması gerekenleri. Site güvenilir bir site. Milyonlarca kişi kullanıyor. Sevgiler...

Konumu TR yapıyorsun doları TL'ye çeviriyor. Bedava kargo yazıyor ama yaklaşık 1100 dolara satıyor aynı ürünü(vergi hariç) :)
Bölgesel fiyatlandırma tarzı birşey var sitede, mail atarak sormuştum onlara niye böyle diye.
1613837351211.png

Bölgesel fiyatlandırma tarzı birşey var sitede, mail atarak sormuştum onlara niye böyle diye.
Eki Görüntüle 888428
Bu arada Newegg müşteri hizmetleri yerine mumya koysalar daha etkili olur. Adama diyorum ki hesabım neden bloklandı. Bilmiyorum diyor. Peki hesaplar neden bloklanır, sebepleri nedir diyorum ona da bilmiyorum cevabı veriyor. Karşınızda sanki live chat değil de programlanmış bir robot var gibi hissediyorsunuz.

+Bu arada Newegg müşteri hizmetleri yerine mumya koysalar daha etkili olur. Adama diyorum ki hesabım neden bloklandı. Bilmiyorum diyor. Peki hesaplar neden bloklanır, sebepleri nedir diyorum ona da bilmiyorum cevabı veriyor. Karşınızda sanki live chat değil de programlanmış bir robot var gibi hissediyorsunuz.
Forumda bu kelime yasak mı bilmiyorum ancak tam olarak andavallar. MSI ürünlerinde 1 yıl uluslararası garanti var diyorum adamlar yok diyor. 2070 modeli MAX-P mi diyorum cevapları şu "laptop içindeki ekran kartının modeli RTX 2070'dir." Bunu bende biliyordum zaten, senin ne faydan dokundu şimdi? En azından Amazon gibi şirketler varda böyle şirketlerden alışveriş yapmak zorunda kalmıyoruz.

Geri
Yukarı