Newegg'den Laptop RAM almak

ACAR28

Kilopat
Laptop RAM'i bakıyorum arkadaşlar. DDR4 8GB 2400 Mhz olacak şekilde arıyorum.
G.SKILL Ripjaws Series 8GB 260-Pin DDR4 SO-DIMM DDR4 2400 (PC4 19200) Extreme Performance Memory Model F4-2400C16S-8GRSB - Newegg.com
Şu linkteki Newegg adlı site güvenilir mi? Acaba ne kadar sürede gelir. RAM sanki çok ucuz, bizim piyasaya göre 50 dolar yaklaşık 270 lira. Birde bu RAM'in uyumsuz olma riski var mı? Benim şu anki laptop 8GB DDR4 2400 Mhz RAM bulunduruyor. Uyumluluk konusunda başka bir şeye dikkat etmeli miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Voltaj ve CL değerlerini de göz önünde bulundurun. Siteye gelince güvenilir sıkıntı yaşamazsınız o konuda. Satıcısı bizzat Newegg aksilik yaşıycağınızı sanmam.

Newegg TR sitesinden her şey dahil 372 TL ye alabilirsin. Sıkıntı olmaz. En geç iki hafta sürer ama normalde bir haftada gelir.

Newegg Amerika'daki en büyük sitelerden birisidir. Güvenlik konusunda sikinti olmaz ama Turkiye'ye gonderiyorlar mi bilmiyorum. Ayrica B&H'de en guvenilir ve buyuk teknoloji magazalarindan biridir. Oraya da bakabilirsiniz.

Ben newegg'den bir kez alışveriş yaptım. 2x8 Corsair RAM satın aldım. Cuma gecesi siparişimi verdim. Salı günü öğleden sonra elime ulaştı. Satın alırken kargosunu ve vergisini ödüyorsun. Kapına geldiğinde bir ödeme ile karşılaşmıyorsun.

Bir de 2 liraya tekerlek için sibop kapağı almıştım. Onun kargosu vergisi yoktu. 8-15 gün içinde elime geçeceği yazıyordu. AliExpress gibi geldi o ürün. Posta kutusuna bırakmışlar. Aldığım RAM ise kapıma kadar geldi.

Bu arada alacağın RAM 265 TL. Kargosu ve vergisi eklenince 372 TL tutuyor. Sepette son fiyat ile karşılaşıyorsun.

Hepinize çok teşekkür ederim. Vergilerle beraber bizim TR fiyatlara yaklaşıyor zaten. Ben şuanki laptoptaki RAM'in voltaj ve CL değerlerini nasıl öğrenebilirim? Galiba Aida64 lazım.

Newegg, Amazon ve Walmart bu üçü adını duyurmuş sitelerdir. Ama aralarından en uygun fiyatlısı Newegg. Ben de yakından buradan bir laptop alacağım, ve bildiğim kadarıyla 1 yıllık global garantisi oluyor. TR'deki çöp garanti servisleri yerine global garantiyi tercih ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı