Nexus5 almak mantıklı mıdır?

Siyah

Hectopat
Yer
Erzincan
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci (Mimari Teknik Yapı Ressamlığı)
Herkese merhaba,

3 seneye yakındır Nokia X3-02 kullanıyorum, ihtiyaçlarımı karşıladığı için yeni bir telefona geçmedim fakat artık yetmiyor. Market güncel değil, yeni teknolojiyle uyum sağlayamıyor, güncelleme almıyor son dönemlerde markete giremiyorum, internet paketimin olmasına karşın markete giriş yapmıyor, buna kendi kendine açılıp kapanmalar gibi sorunlarda eklenince telefonumu değiştirmeye karar verdim.

Aslında kafamda Lumia cihazlarda var fakat Nexus5'de tasarımıyla beni cezbediyor. Android tarafında Nexus'dan başka bir cihaz almayı düşünmüyorum. Fakat Nexus5 almak ne kadar mantıklı bilemiyorum, şu an bu cihaz güncelleme alıyor mu? Alıyorsa daha ne kadar güncelleme almaya devam edecek?

Bunun dışında Nokia Lumia 735'ede bakıyorum. Her ne kadar bilgisayarda tam bir Linux taraftarı olsam da, mobil işletim sistemlerinde Windows Phone'u çok başarılı buluyorum. Siz olsanız Nexus5 mi derdiniz yoksa Nokia Lumia 735'mi?

Win10 Mobile yanlış hatırlamıyorsam .apk uzantılı içerikleri çalıştıracak. Yani mağaza sıkıntısı çekmeyeceksiniz. Nexus 5 ise güncelleme almaya devam eder. Yalnız şöyle bir sorun var; Nexus 5'in bataryası oldukça yetersiz. Yoğun kulanımda 1 günü bile çıkarmıyor. 2300 mAh. Lumia 735'i öneriyorum.

Yanıtınız için teşekkür ederim. Peki direk olarak Windows10'la çıkacak modeller gelecek mi? Yani Microsoft Windows10'lu yeni modeller çıkaracak mı? Bu konuda bir bilginiz var mı? Beklesem mi yoksa direk gidip 735'i alsam mı bilemiyorum.

Microsoft Lumia 950'yi duyurabilir. Yanlış bilgi vermek istemiyorum. Win1o telefonlara çıktığında Lumia 735 güncellemeyi alacaktır. O yönden kaygınız olmasın. Alabilirsiz.

Microsoft Lumia 950'yi duyurabilir. Yanlış bilgi vermek istemiyorum. Win1o telefonlara çıktığında Lumia 735 güncellemeyi alacaktır. O yönden kaygınız olmasın. Alabilirsiz.

Direk olarak Win10 ile gelecek cihazlarıda merak ediyorum, onlarada bakıp karar vermeyi düşünüyorum.

O fiyata Xperia Z2 almanızı öneririm.

Xperia cihazların tasarımları pek hoşuma gitmiyor. Tasarıma takıntılı bir insanım, zaten hem iyi tasarım hemde iyi donanım ve özellikle de tasarım takıntım olduğu için çok uzun bir süredir telefon bakıyorum ama bir türlü alamıyorum. :)

Yeni Nexus'lar pahalı olacaktır. Ayrıca her Nexus'ta tasarımda köklü değişiklikler olur. Arkadaş Nexus 5'in tasarımını beğenmiş sadece. Lumia alması daha iyidir.

Herkese merhaba,

3 seneye yakındır Nokia X3-02 kullanıyorum, ihtiyaçlarımı karşıladığı için yeni bir telefona geçmedim fakat artık yetmiyor. Market güncel değil, yeni teknolojiyle uyum sağlayamıyor, güncelleme almıyor son dönemlerde markete giremiyorum, internet paketimin olmasına karşın markete giriş yapmıyor, buna kendi kendine açılıp kapanmalar gibi sorunlarda eklenince telefonumu değiştirmeye karar verdim.

Aslında kafamda Lumia cihazlarda var fakat Nexus5'de tasarımıyla beni cezbediyor. Android tarafında Nexus'dan başka bir cihaz almayı düşünmüyorum. Fakat Nexus5 almak ne kadar mantıklı bilemiyorum, şu an bu cihaz güncelleme alıyor mu? Alıyorsa daha ne kadar güncelleme almaya devam edecek?

Bunun dışında Nokia Lumia 735'ede bakıyorum. Her ne kadar bilgisayarda tam bir Linux taraftarı olsam da, mobil işletim sistemlerinde Windows Phone'u çok başarılı buluyorum. Siz olsanız Nexus5 mi derdiniz yoksa Nokia Lumia 735'mi?

Merhabalar, Nexus 5 hakkındaki temel bilgileri size şöyle vereyim. Nexus 5 bir cihaza sahibim ve memnunum. Güncellemeden yana sıkıntın olmasın ama Android diyorsan ben Nexus 5den farklı bi cihaz kullanabiliceğimi sanmıyorum yani beni memnun edebilceğini sanmıyorum. Evet bataryasında biraz yetersizlik olabilir yeri geldiğinde günü çıkaramayabilirsin ama yok öyle zırt bırt uğraşmam arada bi gezer dolaşırım diyosan bir günü çıkartabilicek bir kapasitede. Güncelleme konusunda güncellemeler diğer android telefonlarla kıyasla 4 ila 5 ay önceden veriliyor yani yeni çıkan bir sürümü hemen edinebiliyosun ve direk güncelleyebiliyosun. Birde Google'ın sana şöyle bir güzelliği var şimdi androide bir uygulama yaratmak istiyorsan SDK sana direk Nexus 5 bir sanal cihaz veriyor ve onun üzerinde çalışıyosun yani bunun güzelliği nerde dersen uygulamalar diğer telefonlara kıyasla senin telefonunda daha stabil ve uyumlu çalışıcaktır. Google'ın özel yazılımlarıda bunların yanında cabası mesela ben Nexus 5'i ilk çıktığı zaman yurt dışından almıştım ve kamerası nerdeyse berbattı diyebilirim ama 4.4.4 güncellemesiyle beraber Google Kamera güncellendi ve şuan o kadar tatmin edici bir durumda ki kamerası o ilk elime aldığım telefon gibi değil çok fazla iyileştirmeleri oldu ve Google bu konuda çok tatminkar bir şekilde destek veriyor. 2.3 ghz bir Snapdragon 800 işlemciye sahip yeter mi dersen bence önümüzdeki 2 sene daha gayet yeterli olucağını kanımsıyorum. Sağlamlık hakkında şüphen olursa cihaz sağlam arkadaşım cidden sağlam ama ekran üstü bir şekilde yapışırsa direk surat üstü ekranı çatlamış hatta dağılmış bile bulabilirsin. Ama bir Spigen dış kaplık edinisen için rahat olsun at, fırlat, düşür hiç bişeycik olmaz. Stabillik konusuna gelirsek abi ben üstüne telefon tanımıyorum kim ne derse desin Nexus'un üstüne tanımıyorum çünkü artık stabillik ve dengeli çalışma biçimi donanımsal özellikden çok yazılımsal kaliteye döndü. İşte bana gelipde S6,Z3 böyle böyle daha hızlı demeyin önce aradaki fiyat farkını düşünün sonra 4-5 aylık bir kullanımdan sonra düşünün. Cihaz şişmiyor abi en son 9 ay önce sıfırladım yok daha ne stabillikde bi azalma nede sistemsel bir şişme gördüm 32 gb'in 17 gb'si uygulama ve cihazda bir sıkıntı göremedim halen maşallah takır takır tertemiiiz bir şekilde çalışıyor. İlk başta Nexus'a bende sıcak bakmıyordum saf android hiç bir özelliği yok cart curt falan ama cidden bu saf android zevkini yaşadıkdan sonra gerçek android kullandıkdan sonra diğer firma telefonlarına hiç bakasım bile gelmiyor kısaca Nexus 5'den sonra diğer Android telefonlar sistemsel ve yazılımsal olarak özellikle söylüyorum donanımsal olarak kesinlikle değil, sistemsel ve yazılımsal olarak hiç bir şekilde dikkatimi çekmiyor. S6'ın kamerası çok güzel olabilir Z3'ün kamerası çok güzel harika olabilir ama ben bi telefona 2500+ bir para veriyorsam galeriye fotoğraflara bakmak için tıkladığımda yüklenmesini beklemicem yada gün geçtikde şişen zıngır zıngır ağlayan bir sistem istemiyorum verdiğim paraya yağ gibi tertemiz çalışmasını istiyorum. Gelelim eksik bulduğum yönlerine. Bataryasını eksik buluyorum böyle bi cihaza 3.5 saat ekran süresi yakıştıramadım ve eksik buluyorum. Beyaz renginin kirlenmesinide eksik ve eksi olara görüyorum. Sesi az bir cihaz bu yönüylede eksik buluyorum. Ekranını merak ediyorsan ekranı çok güzel net ve gayet kaliteli güzel ve doğru renk veren bir ekrana sahip. Umarım bu yazımla aklındaki bazı soru işaretlerine cevap olmuşumdur ve kullanan bir insanın yorumunu merak ediyorsan onun içinde umarım yardımcı olmuşumdur.

Yeni konular

Geri
Yukarı