Neymiş? Vücut kitle indeksi önemliymiş

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Vücut kitle indeksi normal olunca obezite olmuyormuşuz. Obezite için değerin yüksek çıkması gerekiyormuş.

Benim vücut kitle indeksim zayıf sonuna doğru normale yakın bir değerde. Buna rağmen göbek yaptım. Yani obez gibi görünüyorum. Demek ki neymiş? Vücut kitle indeksi yeterli değilmiş. Demek ki kandırılmışız. Ben obez mi oldum şimdi? 😂

Halk sağlığı genel müdürlüğüne göre Obezite'nin tanımı:

1673185322313.png

Yeterlidir bence.

Göbek yapmak ile obez olmanın alakası yok yani.

Vücut kitle indeksi normal olunca obezite olmuyormuşuz. Obezite için değerin yüksek çıkması gerekiyormuş.

Benim vücut kitle indeksim zayıf sonuna doğru normale yakın bir değerde. Buna rağmen göbek yaptım. Yani obez gibi görünüyorum. Demek ki neymiş? Vücut kitle indeksi yeterli değilmiş. Demek ki kandırılmışız. Ben obez mi oldum şimdi? 😂

Skinny fat olabilir misin?

Sen neden mizah kategorisinde ciddisin? Sence ben ciddi mi yazdım? 🧐

Ciddi mi, mesajına gülmüşüm ne alakası var. Yeterlidir deyipte konudan çekilmişim. Burada sanki bu vücut kitle endeksini bulan adamlar s*lakmış gibi konuşmandan dolayı konuşuyorum. Sen daha yokken adamlar onu araştırıyorduda o yüzden kayıtsız kalamadım kusura bakma hocam :)

Skinny fat olabilir misin?
Evet, tanımına göre benzer bir durum var. Tabii burası mizah kategorisi olduğu için bu kadar ciddi konuşmayın.

Ciddi mi, mesajına gülmüşüm ne alakası var. Yeterlidir deyip de konudan çekilmişim. Burada sanki bu vücut kitle endeksini bulan adamlar s*lakmış gibi konuşmandan dolayı konuşuyorum. Sen daha yokken adamlar onu araştırıyordu da o yüzden kayıtsız kalamadım kusura bakma hocam. :)
Tabii ki bunu yazarken ciddi değilim, uzmanlar uğraşmış ve bir karar vermiş. Ben onlara laf etmiyorum. Bir şaka yapayım dedim o kadar. Gerçek düşüncelerimi açıklasam sağlık kategorisine paylaşırım.

Hocam driverları güncellemeyi denediniz mi?

Geri
Yukarı