Nfs: Underground 2 grafik modu sonrası bambaşka oldu

Kesinlikle, üstüne Heat'ten hiç zevk alamadım eski tutkuyu yakalayamıyorlar.
Ben Heat oynamadım. En son Payback oynamıştım ama grafiklerine rağmen zevk alamadım. Çok bir şey istemiyoruz aslında. Şu oyunu Windows 10 uyumlu yapıp 60 liraya satsalar alırım platform farketmeksizin. Dün akşam arkadaşla bunu konuşmuştuk hatta. Most Wanted, Underground 2 gibi oyunları uyumlu hale getirseler keşke. Altyapı da var, zor olmasa gerek.

@imnotagamer Nasıl bir uyumsuzluk var?
Oyunu ilk kurduğunda Windows 10 açılabiliyor ancak 1920x1080 yaptıktan sonra ekran sağa sola genişlemekle kalıyor. Geniş ekran imkanı olmuyor. Yama kurarak sorun belki çözülebiliyor. Yoksa ayarlardan grafiklerle oynayınca yer yer oyundan atıyor. Ayrıca 1920x1080 yapınca gözle görülür pikselleşme oluyor.

Kesinlikle, üstüne Heat'ten hiç zevk alamadım eski tutkuyu yakalayamıyorlar.
Heat'in sürüş mekanikleri çok rahattı fakat onun dışında güzel bir şeyi yok. Sürekli buga girmeler, sabit 30 FPS çalışması, sıkıcı görevler, vb. vardı. Hatta haritada tamamlanmamış ve inşa ediliyormuş gibi görünen bir köprü vardı. Oraya girince kurtulabilirsen kendini şanslı say :) Belki ilerleyen bölümlerde açılıyor olabilir fakat aşırı hatalı bir yer.

Eki Görüntüle 583011Selamlar efendim, Need for Speed Underground 2'ye grafik modu kurdum oyun bambaska oldu.
Soldaki resim zaten modlu Underground 2. Underground 2'de hiçbir zaman mavi duvar olmadı, hepsi turuncuydu. Yine yerdeki kaplamalara baktığım zaman modlu olduğunu yine rahatlıkla söyleyebilirim. İlk görsel ile ikinci görsel arasında ise yalnızca renk sıcaklığı farkı var. İlk görsel orijinal renk sıcaklığında iken ikincisi daha soğuk bir sıcaklığa sahip.
Şu oyunu Windows 10 uyumlu
Bu oyun Windows 10 ile uyumlu zaten. Ayrıca oyun motorunda 1080p çıkış desteği bulunmuyor. Modlamalar ile 1080p desteği geliyor. Oda zaten gerdirme ile 1080p yapıyor, doğal 1080p değil.

Keşke başka fotoğraflar da olsaydı. Tatmin ederse gaza gelip indiririm. :)
Bu arada oyunun orijinali bulunabilir mi?
Maalesef tam orijinal CD olanına sahibim ve W10'da çalışmıyor. Link atardım çalışan şekli için ama şimdi hemen korsan diye ban atarlar, ama orijinalden farksız yani modsuz evet bulunabilir.

Oyunu ilk kurduğunda Windows 10 açılabiliyor ancak 1920x1080 yaptıktan sonra ekran sağa sola genişlemekle kalıyor. Geniş ekran imkanı olmuyor. Yama kurarak sorun belki çözülebiliyor. Yoksa ayarlardan grafiklerle oynayınca yer yer oyundan atıyor. Ayrıca 1920x1080 yapınca gözle görülür pikselleşme oluyor.
Oyun sadece 4:3 oranlı çözünürlüğü destekliyor. 800x600 1024x768 gibi. Geniş ekranı desteklemediği için dediğin sorun ortaya çıkıyor. Onun için ThirteenAG/WidescreenFixesPack bu fix iş görüyor.

Oyun sadece 4:3 oranlı çözünürlüğü destekliyor. 800x600 1024x768 gibi. Geniş ekranı desteklemediği için dediğin sorun ortaya çıkıyor. Onun için ThirteenAG/WidescreenFixesPack bu fix iş görüyor.
İşte, sürekli yamalar yapılıyor. Bunları biliyorum. Ancak bu yamalar bazı sistemlerde hataya yol açıyor ve oyun hata veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı