NFT satışı nasıl yapılır?

Sco_rpion

Decapat
Yer
Los Santos
Daha fazla  
Meslek
Yancı
Selam. NFT satmak istiyorum ve internetten piksel art çalışması bulup onu satışa koydum fakat anlamadığım şey insanlar bunu internette bedavaya bulabilecek. Sistemi bana anlatır mısınız? Çok bilgisizim kusura bakmayın. Bu arada 0.0015 ETH'ye satışa koydum. 😂

Son düzenleyen: Moderatör:
NFT'nin mantığı benzersiz şeyleri "Akıllı Kontrat" dediğimiz Blockchain sisteminde saklayabilmektir. Ve kişinin sahip oldukları NFT'ler herkes tarafından görülebilir yani şeffaftır.

Selam. NFT satmak istiyorum ve internetten piksel art çalışması bulup onu satışa koydum fakat anlamadığım şey insanlar bunu internette bedavaya bulabilecek. Sistemi bana anlatır mısınız? Çok bilgisizim kusura bakmayın. Bu arada 0.0015 ETH'ye satışa koydum. 😂
Mantık şu , bu dünyadaki herkes gidip Mona Lisayı görebilir ya da replikasını satın alıp evine asabilir. Ama kimse asıl Mona Lisa tablosuna sahip olamaz. Bu da onun gibi . Herkes bir nftyi indirip duvar kağıdı yapabilir . Ama sadece nftyi satın alan kişi gerçek nftyi kullanabilir.

Mantık şu , bu dünyadaki herkes gidip Mona Lisayı görebilir ya da replikasını satın alıp evine asabilir. Ama kimse asıl Mona Lisa tablosuna sahip olamaz. Bu da onun gibi . Herkes bir nftyi indirip duvar kağıdı yapabilir . Ama sadece nftyi satın alan kişi gerçek nftyi kullanabilir.
NFT dediğimiz şey sadece dijital tasarımlardanmı oluşuyor? Misal çekilen fotoğraflarda NFT sayılmıyormu?

NFT dediğimiz şey sadece dijital tasarımlardanmı oluşuyor? Misal çekilen fotoğraflarda NFT sayılmıyormu?
Aklınıza gelebilecek her şey. Örneğin bir müzisyenseniz bir besteyi satabilirsiniz , bir fotoğrafçıysanız çektiğiniz bir fotoğrafı satabilirsiniz. En güzel yanı ise siz o nftyi sattıktan sonra bile para kazandırmaya devam ediyor. O nft her el değiştirdiğinde belirlediğiniz komisyon değeri kadar para hesabınıza yatıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı