Nft yapılabilir mi?

Slytherinli

Hectopat
Birkaç video izledim ama hala aklımda birkaç soru var.

1 - Ben de nft yapabilir miyim? Çok iyi şeyler yapamam ve zaten amacım da yüksek paralar kazanmak değil sadece merak.

2 - Hangi siteyi önerirsiniz anladığım kadarıyla nft yüklerken site belli bir miktar para istiyor. Bunu her seferinde mi istiyor?

3 - Bununla uğraşmak mantıklı mı? Yoksa zaman kaybı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tür şeylere zaman kaybı olarak bakmamak lazım, 2 senedir aktif olarak web site ve yazılım ile ilgileniyorum. Maddi olarak bakmadığım zaman kendimi oldukça gelişmiş hissediyorum, NFT ise son zamanlarda oldukça aklıma yatıyor ve araştırmaya da başladım. Yani uzun lafın kısası ayıracak vaktin varsa kesinlikle NFT veya web tabanlı alanlarda kendini geliştirmeni öneririm (Web site vs.}.

Evet, yapabilirsiniz.
Bazı marketler her listeleme için para istiyor, bazıları ilk listeleme için. Mesela opensea 1 kez para alırken foundation her listeleme için 100 doları civarı para alıyor.
Uğraşıp uğraşmamak size kalmış, bazen hiç beklenmeyen işler çok yüksek paralara satılıyor bazen satılmıyor. Artık nft işinin büyük bir bölümü al-sat şekline döndü, yani artık eserin güzelliği değil alınıp satılabilme potansiyeli göz önünde bulunduruluyor( her zaman değil ama çoğunlukla), siz de şansınızı deneyin, olursa olur, olmazsa olmaz.

Evet, yapabilirsiniz.
Bazı marketler her listeleme için para istiyor, bazıları ilk listeleme için. Mesela opensea 1 kez para alırken foundation her listeleme için 100 doları civarı para alıyor.
Uğraşıp uğraşmamak size kalmış, bazen hiç beklenmeyen işler çok yüksek paralara satılıyor bazen satılmıyor. Artık nft işinin büyük bir bölümü al-sat şekline döndü, yani artık eserin güzelliği değil alınıp satılabilme potansiyeli göz önünde bulunduruluyor( her zaman değil ama çoğunlukla), siz de şansınızı deneyin, olursa olur, olmazsa olmaz.

NFT'nin tam olarak hangi program platform vs. ile yapıldığınız henüz anlamış değilim, bilginiz var mı?

Nft'nin tam olarak hangi program platform vs. ile yapıldığınız henüz anlamış değilim, bilginiz var mı?

NFT diye özel bir tür yok aslında, NFT eserin dönüştürülmüş haline deniyor. Bu noktada artık eseriniz benzersiz hale geliyor. Mesela bir fotoğraf çektiniz ve bunu Mint ettiniz ( yani blok zincirin bir parçası haline getirdiniz) sonra markete koydunuz. Resim olabilir, 3D render olabilir, video veya müzik. Aklınıza gelebilecek her şey NFT olabilir.

NFT diye özel bir tür yok aslında, NFT eserin dönüştürülmüş haline deniyor. Bu noktada artık eseriniz benzersiz hale geliyor. Mesela bir fotoğraf çektiniz ve bunu Mint ettiniz ( yani blok zincirin bir parçası haline getirdiniz) sonra markete koydunuz. Resim olabilir, 3D render olabilir, video veya müzik. Aklınıza gelebilecek her şey NFT olabilir.

Nerede Mint edebiliriz?

Nerede Mint edebiliriz?

Marketler üzerinden Mint edebilirsiniz, mesela "opensea" üzerinden.

Burada bununla ilgili bir yazı var, bu yazı marketlerde zamanla ücretler değiştiği için burada yazan ücretler tam olarak geçerli olmayabilir, olayın mantığını görmeniz için paylaşıyorum.

Son büyük ponzi. "Satılabilirliği para ediyor" demiş birisi. Çok güzel söylemiş. En son alanın elinde kalıyor, 3 milyon dolar verdiği jpeg dosyasıyla bakışıyor sonra 3.5'a satamadığı için. Yapılır mı tabi yapılır. Farkedilene kadar pastadan yiyebilen yesin.

Yeni konular

Geri
Yukarı