NiceHash ile LHR Kısıtlamalı Kartlar Artık %100 Etkili Çalışabiliyor!

LHR mode 1 diye bir parametre yoktu sanırım 41.0'da,
Eki Görüntüle 1382202
Burada v41.0 yazıyor mu kontrol edin. Eski sürümde olabilirsiniz. 3060 için ayar olarak da 1550 core 2800 memory kullanabilirsiniz.
hocam kazıma hiç başlamıyorki yeni sürümü güncelleyeyim ayrıca bu komutu çalıştırdığım zamanda bu hatayı veriyor zaten
LHR mode 1 diye bir parametre yoktu sanırım 41.0'da,
Eki Görüntüle 1382202
Burada v41.0 yazıyor mu kontrol edin. Eski sürümde olabilirsiniz. 3060 için ayar olarak da 1550 core 2800 memory kullanabilirsiniz.
Sizin ayarlara çektim düzeldi teşekkür ediyorum
100 mhs fark etti :)

1652020250252.png
a

@KebabAlanya ama miningcılar olmasa kimse bu kartları alacak gibi görünmüyor. Sanırım LHR bu yüzden %100 kırıldı ya da sızdırıldı.
Bir kaç ay önce 18 bin TL'ye aldığım kart 13-14 bin TL'ye düşmüş ama yine de kimse almıyordu 😁
O değil de, kartını ya da kartlarını LHR diye ucuza satanın vay haline. Umarım depresyone girmemişlerdir.

Başta ETH'nin ikinci kez çakılmasından sonra LHR'nin %100 kırılması iyi oldu ancak pek sağlıklı bir piyasa görünmüyor. Her an her şey olabilir gibi bir hava hakim. Umarım hepten çakılmazlar.

NBminer son sürüm hiveos kırılmış diyorlar ama ben çalıştıramadım.Bende nbminer kazıma başlamıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Windows'ta çalışmıyor galiba.

@4w3e pek sanmıyorum. En azında şu durumda çok zor. Örneğin başta ETH kendini toparladı toparlayacak derken, yine 1.000 Dolar daha geriledi. (5 bin Dolar'lardan 2.100'e düşmüş, bir kaç ay sonra 3,500'lere çıkmış, şu sıralar da 2.500'lerde sürünüyor. Yani böyle bir durumda kartların rağbet göreceğini pek sanmıyorum ama yine de şuan tam da donanım- ekran kartı alma zamanı...
Ülkemizde son bir kaç ayda her şey 2-3 katına çıkmışken bu kartlar epey gerilemiş durumda. Yani öyle ya da böyle bu kartların fiyatları artacaktıor. Daha doğrusu TL yine değer kaybedecektir.

Yönetici olarak çalıştırınca düzeldi. 3080 İle 100mh gördüm inanılmaz.

O değil de LHR’siz diye LHR’siz kartlara saçma sapan fiyatlar çekenlerin kartlar ellerinde fena patladı. LHR’li LHR’siz ayrımı kalmadı artık. O LHR’li kartları fiyatlarını seve seve düşürecekler.😅

@KebabAlanya ama miningcılar olmasa kimse bu kartları alacak gibi görünmüyor. Sanırım LHR bu yüzden %100 kırıldı ya da sızdırıldı.
Bir kaç ay önce 18 bin TL'ye aldığım kart 13-14 bin TL'ye düşmüş ama yine de kimse almıyordu 😁
O değil de, kartını ya da kartlarını LHR diye ucuza satanın vay haline. Umarım depresyone girmemişlerdir.

Başta ETH'nin ikinci kez çakılmasından sonra LHR'nin %100 kırılması iyi oldu ancak pek sağlıklı bir piyasa görünmüyor. Her an her şey olabilir gibi bir hava hakim. Umarım hepten çakılmazlar.
Miningciler olmasa ekran kartı fiyatları da pahalı olmazdı. Hatta 19k ya aldığın kartın fiyatı ya 10k idi ya da 6k idi.

@KebabAlanya bir bakıma öyle ama o fiyat artışlarının asıl nedeni ''çip krizi'' ve fırsatçılardı. Yani nasıl olsa miningciler alıyor deyip, o uçuk fiyatları üreticiler belirtmiyordu.
Ama şuanda fırsatçıların ellerinde patlamış görünüyor. Dolar, yanılmıyorsam 8-10 TL aralığındayken örneğin bir RTX 3070 18-20 bin TL civarındaydı. Dolar şuan 15 civarında, RTX 3070 14 bin civarına düşmüş görünüyor. Baktılar yine satılmıyor, LHR kilidini tamamen kaldırdılar 😁
Bir 3070 için 14 bin (yaklaşık 950 dolar) gayet uygun bir fiyat bence ama alım gücümüz ve haliyle de TL'miz yerlerde süründüğünden yine de bize çok geliyor.
Bundan 10-12 yıl önce, yanılmıyorsam bir GTX Titan'a 1.200 dolar vermiştim. (GTX 770-780'ler de yine 900- 1000 dolar aralığındaydı) Yani o günden bu güne değişen bir şey yok. Yani üreticilerin belirlediği fiyatlar yaklaşık olarak aynı. Yani bugünden itibaren miningciler bu işi tamamen bıraksalar bile sıfır kart fiyatlarında değişen bir şey olmayacaktır. (Sonuçta bu işin bir maliyeti var.)

Yeni konular

Geri
Yukarı