Nike US'dan alınan ürünlere vergi dahil mi?

Xapreas

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Mesela ben bunu almak istedim, ödeme yerinde görseldeki gibi gözüküyor. Vergi gözükmüyor. Bu olmadığı anlamına mı geliyor? Eğer yoksa çok iyi çünkü ayakkabı Türkiye'de 3200 lira, burada 1660 liraya denk geliyor.

Dosya Ekleri

• resim_2023-03-06_203312235.png
    resim_2023-03-06_203312235.png
    54,2 KB · Görüntüleme: 63
Mesela ben bunu almak istedim, ödeme yerinde görseldeki gibi gözüküyor. Vergi gözükmüyor. Bu olmadığı anlamına mı geliyor? Eğer yoksa çok iyi çünkü ayakkabı Türkiye'de 3200 lira, burada 1660 liraya denk geliyor.
O fiyata alınabilseydi herkes ordan alırdı. Bilmiyorum risk almaya değmez bence git türkiyeden al.

Nike US sitesinden sadece US üzerine alışveriş yapabilirsin. Nike TR sitesinden aldığın ürün de Hollanda'dan geliyor zaten. Avrupa sitesi ayrı, Amerika sitesi ayrı. TR sitesinde gördüğün ise vergi dahil fiyatı, SS'deki vergisiz fiyat. O ürün gümrükte takılır.

Amerika'da vergi bulunduğunuz eyalete göre hesaplanır. Soru işaretine tıklarsanız detaylı açıklamayı görebilirsiniz. Konumunuzu Türkiye olarak seçtikten sonra gönderim olup olmadığına bakın, sonrasında da gümrük keyfe keder geçirme yapacaktır her zamanki gibi.

1678124375261.png

Yeni konular

Geri
Yukarı