Nikon D3000 + 18-105 lens alınır mı?

selimtti

Decipat
Yer
Beyazsaray
İkinci el olarak 1500 TL'ye satılıyor. Sizce alınmaya değer mi? D3000 modelini kullanan arkadaşlar varsa çektiği fotoğrafları koyarsa cevap olarak çok memnun olurum. Teşekkürler.

ilk defa dslr alıyorsan eğlenebilirsin. 1500 de fazla değil. Ancak makinalardan anlayan bir arkadaşın varsa ona kontrol ettirerek almalısın. Bütçen varsa eğer daha iyi modellere bakabilirsin.

Bende D3100 vardı ve gayet kullanışlıydı. Eğer amatör olarak çekimler yapacaksanız alınır.
İlk defa makine kullanacağım. Telefondan iyi çektiğim fotoğraflar var fakat bu özelliğini makineye aktarmak istiyorum. Hemde makine kullanmayı öğrenmiş olurum dedim. Amatörüm yani.

ilk defa dslr alıyorsan eğlenebilirsin. 1500 de fazla değil. Ancak makinalardan anlayan bir arkadaşın varsa ona kontrol ettirerek almalısın. Bütçen varsa eğer daha iyi modellere bakabilirsin.
Kendi bütçem 1000 TL. Aile desteği ne kadar olur onu bilemediğim için çok bir şey söyleyemiyorum. Maalesef fotoğraftan anlayan değil, tek bir arkadaşım yok. Kör atış yapıp sahibinden sitesinden alırım. Yine 2000 fiyatına yaklaşık daha iyi hangi modeller var?

Bütçen düşük bu hobi için. az önce ilanlara baktım. 1500 1700 nikon d3000'ler. Alabililirsin yeni başlayacağın için sana fotoğraf çektirmeyi sevdirebilir. Pahalı bir hobidir fotoğraf ülkemizde ancak hobiden ötesine de geçirebilirsin. Bu da seni kazançlı hale getirebilir.

Bütçen düşük bu hobi için. az önce ilanlara baktım. 1500 1700 nikon d3000'ler. Alabililirsin yeni başlayacağın için sana fotoğraf çektirmeyi sevdirebilir. Pahalı bir hobidir fotoğraf ülkemizde ancak hobiden ötesine de geçirebilirsin. Bu da seni kazançlı hale getirebilir.
Ben sadece kendi bütçem dahilinde bakmak istediğim için düşük aslında. Aile desteği alırsam daha iyi modellere bakabilirim. Babam vardiyalı çalıştığı için denk gelemiyoruz. Eğer d3000'den daha iyi ve makul fiyatlı bir önerin varsa söylerseniz sevinirim. Genel olarak söylerseniz sevinirim. Cevap için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı