Çözüldü Ninjutso Sora sürücüsü başlangıçta açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

InnBedirhan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ninjutso Sora driveri başlangıç uygulamalarına kaydetmeme rağmen başlangıçta açılmıyor. Bunun çözümünü bilen var mı? Manuel olarak başlatmayı unutuyorum genelde.

Çözüm
O zaman belki Görev Zamanlayıcısı ile çözebilirsiniz sorunu. Görev Zamanlayıcısını açıp Görev Oluştur kısmından bilgisayar açıldığında (Tetikleyiciler sekmesinden ayarlanıyor) çalışmasını istediğiniz programın dosya yolunu verebiliyorsunuz. Eğer prgoram için yönetici yetkileri gerekiyorsa onu da "En yüksek ayrıcalık ile çalıştır" gibi bir seçenek var oradan ayarlayabiliyorsunuz.
Görev Yöneticisi'nde başlangıç uygulamalarının oradan driver'a sağ tıkla ve dosya konumu aç. Kısayolunu oluştur programın sağ tıklayıp, sonrasında Win+R yap ve shell:startup yazıp tamam de. Oluşturduğun kısayolu kopyala ve açılan Startup klasörüne yapıştır. Bilgisayarı yeniden başlattığında o klasörde olan uygulamalar otomatik başlatılır.

Görev Yöneticisi'nde başlangıç uygulamalarının oradan Driver'a sağ tıkla ve dosya konumu aç. Kısayolunu oluştur programın sağ tıklayıp, sonrasında Win+r yap ve Shell: Startup yazıp tamam de. Oluşturduğun kısayolu kopyala ve açılan startup klasörüne yapıştır. Bilgisayarı yeniden başlattığında o klasörde olan uygulamalar otomatik başlatılır.

Denedim bunu maalesef olmadı. CMD üzerinden de yapmayı denedim ama beceremedim kodu hatırlayamadım sanırım.

O zaman belki Görev Zamanlayıcısı ile çözebilirsiniz sorunu. Görev Zamanlayıcısını açıp Görev Oluştur kısmından bilgisayar açıldığında (Tetikleyiciler sekmesinden ayarlanıyor) çalışmasını istediğiniz programın dosya yolunu verebiliyorsunuz. Eğer prgoram için yönetici yetkileri gerekiyorsa onu da "En yüksek ayrıcalık ile çalıştır" gibi bir seçenek var oradan ayarlayabiliyorsunuz.

Çözüm
O zaman belki görev zamanlayıcısı ile çözebilirsiniz sorunu. Görev zamanlayıcısını açıp görev oluştur kısmından bilgisayar açıldığında (tetikleyiciler sekmesinden ayarlanıyor) çalışmasını istediğiniz programın dosya yolunu verebiliyorsunuz. Eğer prgoram için yönetici yetkileri gerekiyorsa onu da "en yüksek ayrıcalık ile çalıştır" gibi bir seçenek var oradan ayarlayabiliyorsunuz.

Dostum çok sağ ol sayende büyük bir sorundan kurtuldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı