Nintendo Switch için Pikachu vs. Eevee vs. Sword vs. Shield

Petri

Kilopat
Arkadaşlar selam.
Birkaç gün önce Nintendo Switch Lite aldım. Dün kargo geldi ve aldığım oyunları (Zelda ve Terraria) oynamaya başladım. Benim bu konsolu alırken istediğim iki şey vardı: Her yerde oyun oynayabilmek ve Zelda, Pokemon ve Mario gibi Nintendo'ya özel oyunları oynayabilmek. Şimdi Zelda'yı oynuyorum ve çok beğendim. Sizden istediğim bana hangi Pokemon oyununundan başlamam (daha önce Pokemon oyunlarından birini oynamadım) gerektiğini ve aralarında hangi farklar olduğunu söylemeniz. Detaylı bir biçimde açıklarsanız çok sevinirim.

Pokémon: Let's GO, Pikachu!
Pokémon: Let's GO, Eevee!
Bu iki oyun arasındaki fark nedir
Ve hangisi alınmalıdır?

Pokémon Sword.
Pokémon Shield.
Bu iki oyun arasındaki fark nedir ve hangisi alınmalıdır?

Not: Gereksiz yorumlar yapmazsanız sevinirim. Nintendo Switch alınır mı? vb. çünkü zaten diğer oyunları oynatacak çok iyi bir bilgisayarım var. Alma nedenimi de yukarıda belirttim.

İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Shield and Sword için iki sürümün de kendine özel pokemonları, efsanevi pokemonları, GYM leader'ları, rakipleri var.

Eeve ve Pikachu için ise başlangıç pokemonunuz değişiyor ve iki sürümünde kendine özel yakalanabilen pokemonları var.

Son düzenleme:
Pokémon: Let's GO, Pikachu!
Pokémon: Let's GO, Eevee!
Bu iki oyun arasındaki fark nedir?
Ve hangisi alınmalıdır?
Hocam bu iki oyunun farkı şu; Pikachu versiyonunda ilk yani başlangıç Pokemonumuz Pikachu oluyor. Eevee'de ise Eevee başlangıç Pokemonumuz oluyor.
Ben olsam Pikachu alırdım çünkü bu oyunda başlangıç Pokemonları evrimleşemiyor. Eevee normal tip bir Pokémon, Pikachu ise elektrik tipi bir Pokemon. Elektrik tipi normal tipe göre daha iyidir.

Pokémon Sword.
Pokémon Shield.
Bu iki oyun arasındaki fark nedir ve hangisi alınmalıdır?
Bu iki oyunda fark ise efsanevi Pokemonlar ve bazı Pokemonlar farklı. Ayrıca bazı GYM liderleri de farklı. Burada net bir şey diyememem. Size kalmış hangisini alacağınız. Ama DLC'ler ile birlikte alın.
Ben olsam Sword/ Shield alırdım. Hem daha çok Pokémon var hem online yönü daha iyi. Savaş sistemi de daha iyi.

Hocam bu iki oyunun farkı şu; Pikachu versiyonunda ilk yani başlangıç Pokemonumuz Pikachu oluyor. Eevee'de ise Eevee başlangıç Pokemonumuz oluyor.
Ben olsam Pikachu alırdım çünkü bu oyunda başlangıç Pokemonları evrimleşemiyor. Eevee normal tip bir Pokémon, Pikachu ise elektrik tipi bir Pokemon. Elektrik tipi normal tipe göre daha iyidir.

Bu iki oyunda fark ise efsanevi Pokemonlar ve bazı Pokemonlar farklı. Ayrıca bazı GYM liderleri de farklı. Burada net bir şey diyememem. Size kalmış hangisini alacağınız. Ama DLC'ler ile birlikte alın.
Ben olsam Sword/ Shield alırdım. Hem daha çok Pokémon var hem online yönü daha iyi. Savaş sistemi de daha iyi.
Öncelikle uzun cevabınız için çok teşekkür ederim. Sword ve Shield oyunları için DLC'lerden bahsetmişsiniz. Çok gerekli şeyler mi? Online oynamayı (şu anlık) düşünmüyorum. DLC'ler neler ekliyor ve odağı singleplayer mı?

Öncelikle uzun cevabınız için çok teşekkür ederim. Sword ve Shield oyunları için DLC'lerden bahsetmişsiniz. Çok gerekli şeyler mi? Online oynamayı (şu anlık) düşünmüyorum. DLC'ler neler ekliyor ve odağı singleplayer mı?
Odağı single player evet. Yeni Pokemonlar artı yeni hikaye.

Anladım, teşekkürler. Madem siz de Sword/ Shield öneriyorsunuz o zaman ben de aralarından Sword'u alacağım. Kapağı daha çok hoşuma gitti nedense. Fakat mantıklı olur mu bilemedim. Çoğu kişi Shield alıyor.
Hocam internete "What is difference Pokémon Sword/ Shield" yazın. Biraz bakın farklara.

Geri
Yukarı