Nintendo Switch OLED hala alınır mı?

Duruma göre değişir. Nintendo'nun kendi oyunlarını sevenler için zaten Steam Deck seçenek değil ama asıl diğer oyunları oynamak isteyenler için Steam Deck iyi bir alternatif. Benim için portatif konsol oyunları çocukluğumdan beri Nintendo oyunları olduğu için Steam Deck almayı düşünmedim çıktığında.
Bence steam deck bir el konsolu değil. Şarjı çok az gidiyor. Üstündeki ekran yetersiz. Donanımı da bu eksileri unutturacak kadar iyi değil. Bildiğimiz apu bir bilgisayara kötü bir batarya takıp konsol demişler fakat gamepadi ise benim baya hoşuma gitmişti. Steam deck oyun fiyatları konusunda, yazılım ve donanım güncellenebilirliği açısından çok daha iyi. Ve içine windows kurabiliyorsun, aslında windows da çok stabil bir işletim sistemi değil ama yine de mükemmel bir özellik. Birde o şarj kablosunun altta olmasına çok alışmışım. Üstte olunca çok rahatsız oldum. Konsol olede göre çok fazla ağır. Türkiye'de olan bozuk fiyat konusuna hiç girmeyelim. Aya Neo 2 alınabilir belki Türkiye'ye gelince fakat steam deck en azından benim almak isteyeceğim bir şey değil. OLED'in de cloud oyunları rezalet ve joyconları genelde problem çıkartıyor.
Kısaca artılar ve eksikler:
Steam Deck:
Artıları:
*Yazılım ve donanım güncellemek gayet kolay.
*Kontrolcüleri çok tatlı bir his veriyor.
*Neredeyse tüm oyunları yükleyebiliyorsun ve fiyatları genelde uygun.
*1080p oyun oynayabilmek de iyi bir şey sayılabilir.
Eksileri:
*Türkiye fiyatı genel olarak çok kötü.
*Nintendo Oled gibi stabil değil. Yani konsol değil.
*Aya neo 2 gibi alternatifleri çok daha iyi gözüküyor.
*Çok düşük şarj süresi var.
*Kolu ağrıtacak kadar ağır.

Nintendo Oled:
Artıları:
*Çok stabil.
*Kendine özel çok kaliteli oyunları.
*Yüksek şarj süresi.
*Çok kaliteli ekranı.
*Eski oyunlar üyelik ile çok kolay oynanabiliyor.
*Elde, masada kullanıma çok uygun.
Eksileri:
*Joyconlar genelde durmadan sorun çıkartıyor.
*Oyunları akıl uçartacak cinsten pahalı. Resmen doğalgaz faturası gibi.
*Donanımı antik çağlardan kalmış gibi fakat oyunlar stabil. Ama bir deck ile kesinlikle kıyaslanamaz.
*Monitöre veya TV'ye bağlayıp oyun oynamak istemezsiniz. Çünkü verdiği görüntü 720p.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı