Nintendo Switch OLED vs. Steam Deck

Steam Deck'e olan hayranlığınızı anlayabiliyorum fakat sabahtan beri Nintendo fanı diye dalga geçiyorsunuz.

Steam Deck'e hayran değilim? Benim işim bu. Oyun programlayıcısıyım ben PS5'ten tut 1'e kadar PlayStation'dan tut Xbox, Nintendo, Platinium'a kadar tüm konsollar elimde mevcut. Ama sabahtan beri saçma sapan şeyler diyorsunuz. PS4'ün emulatoru bile daha bulunmamışken. Emulatorla onları bile oynayabilirsiniz dediniz?

Steam Deck'e hayran değilim? Benim işim bu. Oyun programlayıcısıyım ben PS5'ten tut 1'e kadar PlayStation'dan tut Xbox, Nintendo, Platinium'a kadar tüm konsollar elimde mevcut. Ama sabahtan beri saçma sapan şeyler diyorsunuz. PS4'ün emulatoru bile daha bulunmamışken. Emulatorla onları bile oynayabilirsiniz dediniz?

Emulator yapılabilir dedim.

Eğer oyunlara gücünüz yetecekse bence Switch el konsolu olarak daha uygun. Oyun çeşitliliği de çok güzel. Exclusive oyunları da Zelda, Mario, Pokemon, Animal Crossing gibi çok güzel ama dersiniz ki TR şartları, oyunlara o kadar para vermem, zaten Steam'de oyunlarım var o zaman Steam Deck daha uygun olabilir. Swicth'de ki bazı oyunları da CEMU, YUZU vs. ile oynarsınız. Ek olarak şunu da belirtiyim. Steam DECK 16-20K civarı, Switch OLED 9K. Aradaki farkla güzel oyunlar dizersiniz Switch cihazına da. Sonuç olarak sizin yerinizde olsa Switch alırdım. Zaten bilgisayarımdan çoğu oyunu oynuyorum. Switch daha farklı.

Eğer oyunlara gücünüz yetecekse bence Switch el konsolu olarak daha uygun. Oyun çeşitliliği de çok güzel. Exclusive oyunları da Zelda, mario, Pokemon, animal crossing gibi çok güzel ama dersiniz ki TR şartları, oyunlara o kadar para vermem, zaten Steam'de oyunlarım var o zaman Steam Deck daha uygun olabilir. Swicth'de ki bazı oyunları da cemu, yuzu vs. ile oynarsınız. Ek olarak şunu da belirtiyim. Steam Deck 16-20k civarı, Switch OLED 9k. Aradaki farkla güzel oyunlar dizersiniz Switch cihazına da. Sonuç olarak sizin yerinizde olsa Switch alırdım. Zaten bilgisayarımdan çoğu oyunu oynuyorum. Switch daha farklı.

Dostum oyun konusuna değinecek olursak kendim hem Switch Lite hem de Steam Deck kullanıyorum. Steam deckte tüm Switch oyunlarını cemu yuzu yardımı ile oynayabiliyorum. Fiyat konusuna gelecek olursak, distribütörlü satış fiyatı olan bir konsolu kara borsadaki bir konsol ile karşılaştıramazsınız. Karşılaştırmak ister iseniz gerçek yurt dışı fiyatlarına bakacaksınız. Switch 349 dolar iken Steam Deck 399 dolar. Arada 50 dolar gibi bir fark var. (Switch Lite cihazımı Steam Deck'i aldığımdan beri, yani 8 aydır kullanmıyorum.) Deck i almadan önce gerçekten bende sizin gibi düşünüyordum yemin ederim. Ama o iş hiç öyle değilmiş.

Dostum oyun konusuna değinecek olursak kendim hem Switch Lite hem de Steam Deck kullanıyorum. Steam deckte tüm Switch oyunlarını cemu yuzu yardımı ile oynayabiliyorum. Fiyat konusuna gelecek olursak, distribütörlü satış fiyatı olan bir konsolu kara borsadaki bir konsol ile karşılaştıramazsınız. Karşılaştırmak ister iseniz gerçek yurt dışı fiyatlarına bakacaksınız. Switch 349 dolar iken Steam Deck 399 dolar. Arada 50 dolar gibi bir fark var. (Switch Lite cihazımı Steam Deck'i aldığımdan beri, yani 8 aydır kullanmıyorum.) Deck i almadan önce gerçekten bende sizin gibi düşünüyordum yemin ederim. Ama o iş hiç öyle değilmiş.
Dediğiniz Cemu ve yuzu olayını yazdım zaten. Evet ben biraz TR fiyatlarına göre yorum yaptım. Maalesef burada 16-20K civarı. Normalde daha uygun tabi. Deck'i ben de çok seviyorum bu arada ama tercihim Switch olurdu. Tabi sizin gibi ikisini de kullanmak en güzeli olurdu. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı