Niresh ile AMD Mavericks 10.9.0 kurulumu - boot sorunu

ibrahim çelebi

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar. Guidelarınız doğrultusunda niresh ile AMD işlemcili PC me mavericks 10.9.0 kurmuş durumdayım. OS çok stabil çalışıyor , sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Tek sorunum 5.1 desteğini hala sağlayamadım , stereo çıkışla idare ediyorum. Bir de Safari kullanırsam fontlarda glitch ve renk bozulması oluyor ancak chrome sorunsuz kullanılabiliyor.

Gelelim şimdi asıl problemime. Guidelarınızda olduğu gibi bütün adımları tekrarlamama rağmen bilgisayarımı yeniden başlat dediğimde bootloader gelmiyor. Hard disk önceliğini mac kurulu olan diske vermeme rağmen DOS bu hard diski es geçip ssd de bulunan windowsa geçiş yapıyor.

Bu sorunu bir tek kurulum yaparken kullandığım usb bellek takılı ise çözebiliyorum. Yine sizlerde olduğu gibi güzel görsellerden oluşan multi boot sayfası gelmesede en azından mac i kurduğum harddiski seçebileceğim bir liste geliyor. Listeden seçtiğimde yine sorunsuz çalışıyor.B u konularda çok yeniyim ama bence bilgisayarıma uyumlu bir bootloader ı harddiskime yükleyemiyorum. Guidelarınız çok bilgilendiriciydi şimdiden çok teşekkür ederim. Bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim . İyi forumlar.

PC Donanım listem
  • Mainboard : Gigabyte GA-970A-D3
  • Chipset : ATI RD9x0
  • Processor : AMD FX 8120 @ 3100 MHz (max : 8920)
  • Physical Memory : 6144 MB
  • Video Card : NVIDIA GeForce GTX 660
  • Hard Disk : Samsung SSD 840 EVO 120GB ATA Device (120GB)
  • Hard Disk : Seagate ST1000DM003-9YN162 ATA Device (1000GB)
  • Hard Disk : Western Digital WD10EZEX-21M2NA0 ATA Device (1000GB)
  • DVD-Rom Drive : Toshiba-Samsung CDDVDW SH-S223F
  • Monitor Type : Samsung SAMSUNG - 32 inches
  • Network Card : Realtek Semiconductor RTL8168/8111 PCIe Gigabit Ethernet Adapter
  • Operating System : Windows 7 Ultimate Professional Media Center 6.01.7601 Service Pack 1 (64-bit)
  • DirectX : Version 11.00
  • Windows Performance Index : 7.7 on 7.9

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı