Niresh İlk Açılma Sorunu ve ATI 5650 Sorunu

Yasablr

Hectopat
Merhaba. HP 3103et laptopuma daha önce farklı Hackintosh sürümleri denemiştim ancak uyum probleminden dolayı yükleyememiştim. Mavericks ile birlikte Unibeast ve forumdaki Raw 10.9.1 versiyonunu da denedim ancak -birçok farklı Bootflag denesem de- kuruluma dahi geçemedim. Sonunda Niresh Mavericks sürümüyle sadece "cpus=1" ve "busratio" komutu ile kurulum ekranını açtım ve kurulum yaptım ancak kurulum sonrasında yeniden başladığında ekranda dikey çizgiler ve karmaşık renkler göründü. Kurulumu farklı kombinasyonlarla da denedim, hatta hiçbir kext seçmeyerek denedim ancak sonuç hep aynı...

Sanırım Hackintosh konusunda en sıkıntılı ekran kartlarından birisine sahibim: ATI 5650. Bununla ilgili internette çözümler aradığımda kitaplıklardan bazı dosyaları silip kendi oluşturdukları kextleri yüklemek gerektiğini okudum ancak işletim sistemini hiç göremediğimden bunu yapmam pek mümkün değil.
Özellikleri tekrar yazıyorum: HP 3103ET, İ5 460M, HD 5650
Ne yapabilirim :(

Ekranın görüntüsü şöyle oluyor:

ffMDHad.jpg

5650 yükleme yöntemlerinden birçok yöntem denedim. Tabi sistemin onboard ekran kartıyla açılıp oradan kext yüklenen yöntemleri deneyemedim. Yani aslında onboard kartla da açamıyorum. GraphicsEnabler=No ve IGPEnabler komutları denememe rağmen...

Chameleon bootloader. Aslında şöyle bir durum var: Windows üzerinde bölüntülenmiş bir disk üzerine kuruyorum ve kurulumdan sonra otomatik boot olmuyor; yine windows boot ediyor. Niresh kurulum USB'siyle ancak boot edebiliyorum ve sonuç resimdeki gibi oluyor. Tam olarak anlamlandıramadığım, yüklerken ekran sorunu olmadan boot edebilmeme rağmen, neden sonrasında sorun oluyor? Windows üzerinden farklı kextleri indirip değiştirdim vs.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı