Niresh Mountain Lion Bilgisayar Apple Logosunda Kitleniyor

sseddt

Kilopat
Bizim evde bi külüstür vardı, ben de buna mac os kurmak istedim. Recep Baltaş arkadaşımızın videolarınızı izledim youtube'daki ama bilgisayardı UEFI desteği yoktu iAtkos ML 3u için . Sonra baktım Niresh diye de bi dağıtım var forumda, bunu buldum. Baktım bunda UEFI ihtiyacı yokmuş bunu kurmaya karar verdim. Her neyse USB yi hazırladım bilgisayarı başlattım ama bilgisayarda vereceğim resimdeki gibi Apple logosu çıkıyordu ama logonun altında dönen yuvarlak çıkmıyordu ve bilgisayar saatlerce öyle kalıyor.

Daha sonra herhalde sorun Bios'tan dedim çünkü SATA Mode'u AHCI yapamıyordum, Foxconn un sitesinde Bios Güncellemesi indirip kurdum ve AHCI olarak ayarladım ama bu seferde boot edilirken logo hiç gelmiyor onun yerine bilgisayar yeniden başlıyor, Bios'u da eski haline alamıyorum " Flash Rom is write-protected diyor". Niresh krulumu anlatımında arkadaşımız " windowsda hazırlanan usblerde problem olabiliyor, boot etmeyebiliyor eğer boot edemezseniz sanal mac kurup usb'yi ordn hazırlayın demiş" ben de son çare olarak belki problem usb'dendi dedim ve virtualbox kurmaya çalıştım. bu seferde şu forumdan yararlandım "Mac OS x86 Virtualbox ile Kurulum (Resimli Anlat" ama sanal mac'i de kuramadım çünkü yine o apple logosu çıkıyor ve yüklenmiyor, boottan önce f8'e basıp "-v" komutunu eklersem de bir sürü yazı geliyor sonrasında hiç apple logosuna geçmiyor bile ve o siyah-biyaz yazılarla dolu ekranda kalıyor. Nasıl çözebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum. İşte resim:

47730892-0d5a-4853-b5c4-bd8eddc0d0a4.png

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı