Nirvana T4200, Packard Bell Easynote TS44-HR-617 Mac OS Kurulumu

Maykıl

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle Selamün Aleyküm benim 2 tane notebookum ve bunların sistem özellikleri mac işletim sistemi kurmak için uygun mu değil mi diye sizlere sormak istedim ve biosta nasıl bir değişiklikler yapmam gerekiyor ? İkisinin de bios ekranları standart yani fazla bir sistem değişikliği yapamıyorsunuz. BIOS'ta heralde tüm notebook biosları böyle standart oluyor. 2 notebookun da sistem özelliklerini ayrıntılı yazıyorum deneyimli ve bu konuda fikir sahibi arkadaşların cevaplarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Casper Nirvana T4200

Bilgisayar Türü - ACPI x64-based PC (Mobile)
Anakart - Mobile DualCore Pentium T4200.200 MHz (10x200)
Anakart Adı - Quanta TW8/SW8/DW8 (Sürüm TBD)
İşlemci - Pentium (R) Dual-Core CPU T4200 @ 2.00 Ghz
Bıos Türü - Insyde
DMI - INSYDE Q3F71
Chipset - İntel
Ekran Kartı - NVIDIA GeForce 9600M GS (512 MB)
Hardisk - TOSHIBA MK2555GSX (250 GB,5400 RPM,SATA-II)
Ram - 4 Gb (DDR2)
Usb - USB Universal Host Controller (A-3)

Packard Bell EASNOTE_TS44-HR-617

Bilgisayar Türü - ACPI x64-based PC (Mobile)
Anakart - Mobile DualCore Intel Core i5-2450M,2900 Mhz (29x100)
Anakart Adı - Packard Bell SJV50_HR
İşlemci - Intel(R) Core(TM) i5-2450M CPU @ 2.50 GHz
Bıos Türü - Insyde
DMI - Packard Bell SJV50_HR Base Board version
Chipset - Intel Cougar Point HM65,Intel Sandy Bridge
Ekran Kartı - NVIDIA GeForce GT 630M (2 GB)
Hardisk - WDC WD7500BPT-00HXZT3 (750 GB,5400 RPM,SATA II)
Ram - 8 Gb (DDR3)

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ikisine kurulur.. Ekran kartını rahat görmesi açısından Casper nirvanaya kurman tavsiye olunur...

Her ikisine kurulur.. Ekran kartını rahat görmesi açısından Casper nirvanaya kurman tavsiye olunur...

Teşekkürler peki BIOS'ta ne gibi bir değişiklik yapmam gerekiyor,önerebiliceğiniz bir mac sürümü var mı acaba ve son olarak pc açılışta basmam gereken tuşlar ( alt devamlı basılacak -v yazılacak gibi şeyler okudum).İlk defa kuracağım o yüzden soruyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı