Packard Bell TS44 HR DSDT

bkulaksizq

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba,
Bilgisayar modelim başlıktanda anlaşılacığı gibi

Packard Bell TS44 HR

Öncelikle bilgisayarımın özellikleri aşağıdaki gibidir:
  1. Bilgisayar Türü - ACPI x64-based PC (Mobile)
  2. Anakart - Mobile DualCore Intel Core i5-2450M,2900 Mhz (29x100)
  3. Anakart Adı - Packard Bell SJV50_HR
  4. İşlemci - Intel(R) Core(TM) i5-2450M CPU @ 2.50 GHz
  5. Bıos Türü - Insyde
  6. DMI - Packard Bell SJV50_HR Base Board version
  7. Chipset - Intel Cougar Point HM65,Intel Sandy Bridge
  8. Ekran Kartı - NVIDIA GeForce GT 630M (2 GB)
  9. Hardisk - WDC WD7500BPT-00HXZT3 (750 GB,5400 RPM,SATA II)
  10. Ram - 8 Gb (DDR3)

Benim kurulumla ilgili bir sorunum yok tek sorunum kurulum sonrası bilgisayarımı hdd 'den boot edemedim bir çok kez bilgisayarıma sıfırdan kurulum gerçekleştirdim. Bir çok yöntem denedim en son dsdt diye birşey duydum ve bilgisayarıma uygun bir dsdt dosyasını araştırmaya başladım sizlerden ricam ise daha önceden bu makineye kuran bir arkadaşımdan ya dsdt dosyasını benimle paylaşması yada kurulum sonrası hdd'den boot etmeme yardımcı olması.

Herkese iyi günler. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • 5: Kurulum Sonrası Sistemin HDD üzerinden Başlatılamaması:

Sistemi USB ile Başlatabiliyorum ancak HDD üzerinden başlatamıyorum.

• BIOS= UEFI olarak ayarladağınızdan emin olun.
    • Clover Bootloader HDD üzerine kurulumu yaparken “Install for UEFI Booting Only” ve “Install Clover in the ESP” seçtiğinizden emin olun.
    • HDD / EFI içinden CLOVER silin, çöp kutusunu boşaltın ve USB / EFI / CLOVER buraya kopyalayın.
    • Eğer DSDT kullanıyorsanız bunu kullanmadan deneyin.
    Kurulumda yada kurulum sonrası EL Capitan Kurulu HDD Clover Boot Menüde Görünmüyor
    • Yükleyici ile tekrar boot edin. Zira çoğu zaman ilk kurulum esnasında sistem tam kurulmamış olabilir. Kurulumdan sonra tekrar kontrol edin.
    • Eğer BIOS sadece Legacy ise bunu UEFI & Legacy olarak ayarlayın. Kurulumdan sonra bunu sadece UEFI olarak ayarlayabilirsiniz.
    • Anakart üzerinde farklı SATA kontrolü varsa ( Intel & Marvell) farklı SATA portları ile deneyin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı