Nitro 5 12650H vs Nitro 5 12700H

Aradaki fiyat farkı hemen hemen işlemci performans farkı ile aynı. Ben 12700H tercih ederdim iyi işlemci her zaman güçtür.

Bence gerek yok o kadar fark vermeye. 12650H olan modeli kullanıyorum, memnunum gayet.

Hocam selam, ana oyun bilgisayarı olmayacak bu alacağım laptop. Ancak ben bu 12650H'lı Nitro 5'i almaya yeltenince 7840S'li Nitro 16 modelini almamı şiddetle tavsiye ettiler. Özellikle "metal" soğutma, ekran paneli ve işlemci açısından. Benim aklıma takılanlar:

1) Bu metal soğutma dedikleri her iki modelde de yok mu? Videolarda kasa içeriklerinde var gibi duruyor 12650H'ta ve 12700'de.

2) 12650H 300 nit, 12700'ü bilmiyorum Nitro 16 400 nit. Bunların arasında öyle aman aman farklar günlük kullanımda olur mu?

3) Bu farklar artı benim atladığım diğer farklar ve güncel piyasa ve benim özel durumum göz önüne alındığında Nitro 5 mi almak mantıklı yoksa Nitro 16 mı?

Hocam selam, ana oyun bilgisayarı olmayacak bu alacağım laptop. Ancak ben bu 12650H'lı Nitro 5'i almaya yeltenince 7840S'li Nitro 16 modelini almamı şiddetle tavsiye ettiler. Özellikle "metal" soğutma, ekran paneli ve işlemci açısından. Benim aklıma takılanlar:

1) Bu metal soğutma dedikleri her iki modelde de yok mu? Videolarda kasa içeriklerinde var gibi duruyor 12650H'ta ve 12700'de.

2) 12650H 300 nit, 12700'ü bilmiyorum Nitro 16 400 nit. Bunların arasında öyle aman aman farklar günlük kullanımda olur mu?

3) Bu farklar artı benim atladığım diğer farklar ve güncel piyasa ve benim özel durumum göz önüne alındığında Nitro 5 mi almak mantıklı yoksa Nitro 16 mı?
1) Metal soğutmadan kasıt kullanılan termal macun, Nitro 5'te klasik termal macun kullanılırken Nitro 16'da sıvı metal macun kullanılıyor ek olarak Nitro 16'nın alt ızgara boşlukları daha geniş yani çok daha iyi soğutma sağlıyor.

2) Nitro 5'in ikiside 300 Nit, Nitro 16 ise 400 Nit onun dışında iki modelde %100sRGB, Full IPS panel hocam parlaklık konusunda gözle görülür bir fark olur elbette gün ışığında ancak Nitro 5 tercih ederseniz çok kayıp yaşamazsınız bu konuda.

3) Fark olarak pil kapasitesi mevcut, Nitro 5 modelde 57Wh'lik bir batarya bulunurken Nitro 16'da 90Wh'lik batarya var buda Ryzen işlemci ile 3-4 saati bulabilecek bir fark yaratıyor ki pil kullanımı sizin için önemliyse gayet iyi bir tercih sebebi.

Bunlar dışında birde Nitro 5 modelinde RAM'ler 4800MHz iken Nitro 16'da 5200MHz bu da ufak bir fark.

Sonuç olarak bir kaç ay önceki gibi 40 bin altı veya civarında olsa düşünmeden kesinlikle alın derdim ama şuan 10 bin TL fark var arada buda iki laptopu biraz farklı klasmanlara sokuyor eğerki bütçeyi zorlayabiliyor ve 40 bin üstüne çıkabiliyorsanız yine dediğim gibi kesinlikle Nitro 16 alın ancak maddi durumunuzu bilmiyorum ben Nitro 5 kullanan biri olarak memnunum şahsen o fiyat bandında öneririm de ama tavsiyem Nitro 16 olurdu heleki imkanınız var ise. Sizde önceliklerinize ve maddi durumunuza göre karar verebilirsiniz, iki cihazda asla üzmez.

Ha birde aradaki farkı Nitro 16'ya vermek yerine Nitro 5 alıp 16GB RAM ve 1 TB SSD takviyeside yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı