Nitro 5 4600H vs. STRIX G15 R7 4800H

Ocanner58

Hectopat
Asus Strix G15 Amd Ryzen 7 4800H Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Ekran kartı benım için yeterlı. Islemcıler gayet ıyı. Önemlı olan ısınma sorunu yapmayacak, malzeme kalıtesı ıyı olmalı, 5-6 sene rahat götürmelı.

O zaman kesinlikle ROG derim. Şu an o attığınız ROG modelini kullanıyorum malzeme kalitesi üst düzey. Soğutma konusunda ikisi de iyi diye biliyorum kullandığım model buz gibi.

Birinde ekran kartı birinde işlemci ön plana çıkıyor, hangi konularda fark yaratır bilemiyorum o yüzden bilgisayar mühendisliği için hangisini önerirsiniz?

@regu Ekran kartı ikisinde de aynı. Yalnız Asus işlemci ön plana çıkıyor. Asus bu modeli kullanmadığım için malzemesini bilmem ama soğutmada Acer Nitro 5 bu yeni kasasında buz gibi olduğunu biliyorum kullandığım için. Malzeme söylenen gibi üst düzey falan ise paran varsa Asus modeli alınabilir.

@regu Ekran kartı ikisinde de aynı. Yalnız Asus işlemci ön plana çıkıyor. Asus bu modeli kullanmadığım için malzemesini bilmem ama soğutmada Acer Nitro 5 bu yeni kasasında buz gibi olduğunu biliyorum kullandığım için. Malzeme söylenen gibi üst düzey falan ise paran varsa Asus modeli alınabilir.
Acerin aynı özelliklere sahip 1650ti bilgisayarına bakmıştım öncesinde, kafam orada kalmış dikkat etmemişim pardon. Acerin 1650ti olduğunu varsayarsak 1650 ile aralarında pek bir açık oluşturur mu?
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...bilgisayar-82ey00cgtx-pm-HB000018O91R#reviews
Bir de lenovonun bu bilgisayarını buldum,kafam iyice karıştı. Yardımcı olursanız sevinirim.

1650 ile aralarında pek bir açık oluşturur mu?
Açık dünya ve yeni nesil grafik oyunlarda 5, 6 FPS fark var. Ancak böyle yarış oyunları Forza Horizon 4, FPS oyunları Valorant ve CS:GO'da ise 15 FPS'e kadar fark var.

Bir de Lenovo'nun bu bilgisayarını buldum, kafam iyice karıştı. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu Lenovo modelinde anakart arızası, ekranda değişik şeyler çıkması ve CW gibi sorunlar duymuştum.

Açık dünya ve yeni nesil grafik oyunlarda 5, 6 FPS fark var. Ancak böyle yarış oyunları Forza Horizon 4, FPS oyunları Valorant ve CS:GO'da ise 15 FPS'e kadar fark var.

Bu Lenovo modelinde anakart arızası, ekranda değişik şeyler çıkması ve CW gibi sorunlar duymuştum
Anladım, bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim

Geri
Yukarı