Çözüldü Nitro 5 515-54 laptop en fazla kaç GB RAM destekler?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

efan27

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
🖥️ PC: i5-9300H | GTX 1650 | 8 GB RAM | IPS 90 hZ | 128 GB SSD + 1 TB HDD | Windows 11 HOME ! ACER NİTRO 5
İyi günler arkadaşlar bilgisayarım için oyunlarda performans artışı için RAM yükseltmesine karar verdim. Ama emin olamadım kaç GB'a kadar yükseltilebilir diye AIDA64 isimli programla öğrenilebileceği yazıyor. Ama bende desteklenen yer kısmı boş bir şey yazmıyor. İnternette araştırma yaptım ama 32 ve 64 cevabı gördüm emin olmak istedim. Neye göre 64 32 dediler onları da anlamadım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    228,8 KB · Görüntüleme: 17
  • Ekran görüntüsü 2024-01-25 124846.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-25 124846.png
    95,3 KB · Görüntüleme: 18
Çözüm
64 GB.

Teşekkür ederim. Araştırmanız sonucumu bunu gördünüz hocam yanıtınızı da neye dayanarak olduğunu söylerseniz ileride benden başka arkadaşlara yardımcı olabilirim.

Hocam 64 GB yazıyor isterseniz müşteri hizmetlerni arayın sorun.
Ürün Yurtdışı olduğu için bilgi veremeiyoruz dediler kaç defa başka bir sorundan dolayı ama yine de bunun için de ararım. Teşekkür ederim.

@efan27 Evet, attığım site ise bilgileri Kingston'dan çekiyor yani bilgi açısından da güvenilir.
Hocam Acer müşteri hizmetlerini aradım SNİD numarasını paylaştım 32G GB dedi. Ürün yurtdışı olduğu için belki eşleşmedi 64 gb olanlarla ama pek mühim değil.
2. bir RAM takıp 8*2 yapacağıma ve uyum sorunu olur mu olmaz mı diye düşünmek yerine Laptop un içindeki 8 gb rami çıkararak 16*2 yapmaya karar verdim.
Kingston 16 GB DDR4 2666 MHz CL19 Notebook Rami - KVR26S19D8/16
Linkin Canlı desteğine bağlanarak en mantıklı ürünün bu olacağını söyledi. Sizin daha güncel daha iyi RAM tavsiyeleriniz varsa bekliyorum. İçinde ki RAM i çıkartacağımdan dolayı istediğim Tip de, CL ve MHZ değerlerine sahip RAM alabileceğimi düşündüm ama okuduklarıma göre mecburen yine DDR4, 19 CL ve 2666 mhz özellikli RAM e mahkum olacakmışım. Doğrumu araştırmışım ? Bizi daha çok bilgilendirir ve tavsiyede bulunursanız sevinirim.

Hocam Acer müşteri hizmetlerini aradım SNİD numarasını paylaştım 32G GB dedi. Ürün yurt dışı olduğu için belki eşleşmedi 64 GB olanlarla ama pek mühim değil.
2. bir RAM takıp 8*2 yapacağıma ve uyum sorunu olur mu olmaz mı diye düşünmek yerine Laptop un içindeki 8 GB RAM'i çıkararak 16*2 yapmaya karar verdim.
Kingston 16 GB DDR4 2666 MHz CL19 Notebook Rami - KVR26S19D8/16
Linkin Canlı desteğine bağlanarak en mantıklı ürünün bu olacağını söyledi. Sizin daha güncel daha iyi RAM tavsiyeleriniz varsa bekliyorum. İçinde ki RAM'i çıkartacağımdan dolayı istediğim Tip de, CL ve MHz değerlerine sahip RAM alabileceğimi düşündüm ama okuduklarıma göre mecburen yine DDR4, 19 CL ve 2666 MHz özellikli RAM'e mahkum olacakmışım. Doğru mu araştırmışım? Bizi daha çok bilgilendirir ve tavsiyede bulunursanız sevinirim.

64 destekleyecektir, Kingston ve Crucial kendi denedikleri değerleri belirtiyor ve ikisi de 64 GB demiş cihaz için. Neyse bunu bi' kenara bırakırsak, daha yüksek MHz değerli RAM'de alabilirsiniz fakat işlemci maksimum 2666 MHz desteklediği için kendini gene geri çekecektir yani bir fark olmayacaktır. CL değeri daha düşük alabilirsiniz o sabit bir değer değil, bütçeniz nedir?

64 destekleyecektir, Kingston ve Crucial kendi denedikleri değerleri belirtiyor ve ikisi de 64 GB demiş cihaz için. Neyse bunu bi' kenara bırakırsak, daha yüksek MHz değerli RAM'de alabilirsiniz fakat işlemci maksimum 2666 MHz desteklediği için kendini gene geri çekecektir yani bir fark olmayacaktır. CL değeri daha düşük alabilirsiniz o sabit bir değer değil, bütçeniz nedir?
Anladım hocam sağ olun. Bütçem 3.000-3.500 bin arası diyebiliriz.

Yurt dışından geliyormuş ama bekleyebilirseniz alınabilir, CL değeri düşük. Bütçeyi sonuna kadar zorlamayayim derseniz de ilk attığınız Kingston'u alabilirsiniz.

Yurt dışından geliyormuş ama bekleyebilirseniz alınabilir, CL değeri düşük. Bütçeyi sonuna kadar zorlamayayim derseniz de ilk attığınız Kingston'u alabilirsiniz.
Daha erken gelmesi açısından aynısı gibi görünüyor bunu alabilir miyim ?
Sorularıma tek tek cevap verdiğin teşekkür ederim. Tavsiyenizi değerlendireceğim. Laptop değiştiremiyorum bari elimdeki parayla en iyi bileşenleri tavsiyeleriniz üzere alıp geliştireyim.

Daha erken gelmesi açısından aynısı gibi görünüyor bunu alabilir miyim ?
Sorularıma tek tek cevap verdiğin için teşekkür ederim. Tavsiyenizi değerlendireceğim. Laptop değiştiremiyorum bari elimdeki parayla en iyi bileşenleri tavsiyeleriniz üzere alıp geliştireyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı