Nitro 5 AN515-44 BIOS güncellemesi nasıl yapılır?

Mert67

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar Acer Nitro 5 AN515-44 laptopum var. BIOS güncellemesi yapmalı mıyım gerek var mı onu öğrenmek istiyorum. BIOS sürümüme baktım v1.02 yazıyor. Acer'in sitesinden kontrol ettiğimde ise en son v1.03 çıkmış. Yani benim ki en son çıkandan bir önceki sürüm. Güncellememe gerek var mı? Bilmediğim şeylere fazla dokunmak istemiyorum. BIOS güncellemesi yanlış yapılırsa riskli diye biliyorum. Şimdiden yanıtlarınız için teşekkürler... Bu arada arada bir laptop mavi ekran veriyor, nadiren kapanıp açılıyor kendi kendine ama oyunlarda falan hiç sorunu yok bu sorunların nedenini Win 10 Pro yüklü olmasına bağlıyorum. Win 10 Home yükleteceğim en kısa sürede. Zannediyorum bu laptoplara özel bir durum Win 10 Pro'da sorun çıkartması.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hizmet ve Destek | Acer Resmi Sitesi sitesine gir>oradan aşağı in>cihazınızı bulun kısmından kendi cihazını seç>oradan da altlara geldiğinde Bios/Firmware diye bir seçenek göreceksin>ona tıkla>inen dosyayı aç ve bittiii. Yanlış yapmak için görmeden kendi sürümünü veya kendininkinden düşük olanı kurman lazım. BIOS güncellemek çoğunlukla işe yarar bir yöntemdir ve mavi ekranlara da iyi gelebilir. Tek sıkıntı elektrik kesilirse laptopta ne olacağını bilememen.

Geri
Yukarı