Nitro 5 AN515-55 Windows kurulumu sonrası işlemler

Alpay2021

Femtopat
Daha fazla  
Model Adı : Nitro 5 AN515-55
Parça Numarası : NH.Q7JEY.002
Acer Sürücü Sayfası
Temiz bir kurulum yapmaya çalışıyorum sonra yedeğini alacağım. Bu sayfada bir çok sürücü var, bunlardan hangilerini indirip kurmalıyım?

Acer Care Center uygulamasının güncelleme kısmı berbat, defalarca açtım, saatlerce dönüp duruyor güncelleme simgesi, en son açtığımda güncel yazıyor, şimdi denetle dediğimde saatlerce arama yapıyor ama aslında güncel değil yukarıdaki acer sürücü sayfasında yer alan versiyon ve tarih bilgilerine göre. Acer'in bilgisayar modeline göre en son sürücülerini gösterip, seçilen sürücüleri otomatik olarak indirebileceğimiz bir uygulaması var mı, herhalde yok?

Sürücü sayfasında N18E-G0 veya N18E-G1B gibi ifadeler var, hangisi bu bilgisayara uygun olan; sanırım bazılarını yüklememem gerekiyor?
Sürücü sayfasından Ses Sürücüsü 2021/01/19 Versiyon 6.0.9054.1'i yüklediğimde, açılışta mavi ekran hatası verdi fakat sonraki açılışlarda düzeldi, bunda bir sorun yok herhalde?

"Touchpad sürücüsünü yüklemeden önce lütfen Serial I/O sürücüsünü yükleyin." diyor, ancak ben tersini yaptım Nitro Sense uygulamasında klavye ayarları gözükmediği için, bunun bir sakıncası olur mu; sanırım bu seride dört bölgeli klavye aydınlatması yok?

Teknopat'ın bir videosundan yola çıkarak Nivida sürücü yükleme sayfasından GeForce GTX 16 Series (Notebooks) GeForce GTX 1650 Ti Windows 10 64-bit Turkish seçip en son sürücüyü indirip kurmaya çalıştım ama kurulmadı, cihazınızla uygun değil diye. Bu konuda sorun nedir acaba?

Teşekkürler. GeForce Experience programını kurdum, iki sürücü indirdi 461.09-notebook-win10-64bit-GeForce Game Ready Driver ve 460.89-notebook-win10-64bit-NVIDIA Studio Driver. Sanırım bu iki sürücü aynı. Sonra bu sayfadan iki sürücüyü de indirdim. Temiz kurulumda GeForce Experience programını kurmadan bu ikisinden birini kuracağım, ama hangisini kurmalıyım?

Tek sorun ekran kartı sürücüsü değil, Acer'in sitesindeki sürücülerden hangilerini indirip kurmalıyım? Sanırım modeline göre bazıları kurulmalı, bazıları da kurulmamalı, ama hangileri?

Game Ready Driver sürücüsünü kuracağım teşekkürler. Aygıt yöneticisinde hatalı sürücü yok fakat en son sürücüleri yüklemek istedim, bir çoğu eski sürücü gibi duruyor. Bu yüzden hem bundan sonra sürücü yüklerken hangilerini yüklemem gerektiğini öğrenmek istiyorum. Acer'in Care Center uygulaması sürücülerin güncelini yüklemiyor.. Sürücüler güncel diyor, ama sürücü yükleme sayfasına göre güncel değil.

Eski olduğunu nasıl anladınız?

Bu şekilde.

ApHf3H.png

Geri
Yukarı