Nitro 5 laptopta darboğaz mı var?

Hocam nasıl açılıyor bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

Hocam harici ekran kullanıyorum ondan olabilir mi 27 inç bir ekran kendisi.

Yeni aldım bilgisayarı hiçbir şey yapmadım ki daha.

Hocam 70 FPS alıyorum.

Nitrosens ayarlar kısmından veya BIOS'tan hocam. Bu videoda gösteriliyor olması lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sakin ol :D Valorant işlemciyi kullanan bir oyun o yüzden sorun yok

Hocam 70-80 FPS alıyorum. 3060'la çok saçma bir değer değil mi?

Valorant GPU'yu kullanmaz genel olarak zaten, ama cpuyuda o kadar yüksek kullanması garip olmuş, farklı oyunlarda deneyin.

Yükleyince deneyeceğim.
Valorant'ta %90 kullanım oluyorsa CPU'nun bir sıkıntı var demektir. Full ayarlarda %50'yi geçmemesi lazım.
Hocam çok kötü değerler dediğiniz gibi.

Windows ile alakalı bir durumda olabilir. Güncellemeleri denetleyin, gerekirse yeniden temiz kurulum yapın. Darboğazlık bir durum yok sistemsel bir problem var gibi. Cinebench testi yapın cihaza skor min 15k 16k çıkması gerek.
Hocam Windowsu daha etkinleştirmedim ondan olabilir mi ? Kod bekliyorum.

RAM'lerin DDR5 degil ve tek slotsa darbogaz sorunu yasaman gayet normal. DDR5 RAM'ler tek slotta Dual Channel calistigi icin daha az sikinti yasatiyor.

Onla alakalı olacağını sanmam. Cinebench R23 yapın cihaza en temiz oradan belli olur işlemcide sorun var mı yok mu?
Hocam monitördeki görüntüyü iptal ettim laptopta çevirdim,düzeldi gibi.%40 kullanım 160-180 FPS arası gidip geliyor.Bir de ekstra olarak laptopu performans modunda mı kullanayım nitrosensten ayarlayıp ?

Geri
Yukarı