Çözüldü Nitro 5 monitöre bağlayınca 2 kat performans artışı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bir sürü konu açmış idim performans sorunları ile ilgili. Bugün laptopa TV bağlayıp denedim ve ne göreyim her şey olması gerektiği gibi.

Örnek olarak CS:GO 1080P her şey maksimumda laptop ekranında 100-150 FPS alıyordum dalgalı bir biçimde. TV'de ise 190 civarı ve genelde 200-300 arası performans aldım. Keza Rocket League'de yine maksimum ayarlarda 150-180 arası idi şu an 240 küsur. Son olarak AC Origins'de şehir içlerinde 30-35 FPS'leri görüyordum şu an minimum 50 küsur ve Very High ayarlarda ortalama 70 FPS.

Bu farkların Dual Channel RAM'im olmadığı için normal görüyordum ancak TV'de bu performansı alıyorsam herhalde bir çözümü vardır.

Bu konuda farkın ana sebebi her şeyin harici GPU ile oluşturulması evet ama bunu laptop ekranında neden göremiyorum?

Çözüm
Laptoplarda NVIDIA Optimus ve MUX Switch gibi şeylerden kaynaklı dahili monitörde performans daha az oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yukarıdaki videoda bahsedilmiş.
Aynı sorun benim içinde geçerli. Herhangi bir gelişme veya sonuç aldınız mı?
RAM ile %95 çözdüm. Ancak bazı oyunlarda RAM ile değerler oldukça artsa da tam performans alamıyorum. CS GO, LOL, Valorant, FIFA gibi oyunlar. Ancak bu oyunlarda da 144 hz ve 144 FPS aşağısına düşmüyor bu kötünün iyisi bir durum.

RAM ile %95 çözdüm. Ancak bazı oyunlarda RAM ile değerler oldukça artsa da tam performans alamıyorum. CS:GO, LoL, Valorant, FIFA gibi oyunlar. Ancak bu oyunlarda da 144 Hz ve 144 FPS aşağısına düşmüyor bu kötünün iyisi bir durum.

Harici monitör ile hiç deneme yaptınız mı? Başkalarının daha düşük sistemlerle daha fazla FPS alması biraz üzücü geliyor. Benim bilgisayarımda aynı özelliklerde sadece ekran kartı farklı RTX 2060.

Harici monitör ile hiç deneme yaptınız mı? Başkalarının daha düşük sistemlerle daha fazla FPS alması biraz üzücü geliyor. Benim bilgisayarımda aynı özelliklerde sadece ekran kartı farklı RTX 2060.
Evet yaptım.

Laptoplarda NVIDIA Optimus ve MUX Switch gibi şeylerden kaynaklı dahili monitörde performans daha az oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yukarıdaki videoda bahsedilmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı