Nitro AN515-58 laptopa sıvı termal macun uygulamak

n4than

Hectopat
Yer
İstanbul
RAM
SAMSUNG 16 GB 3200MHZ DDR4 Single
Ekran kartı
RTX 3060 6GB
Anakart
ACER NITRO AN515-58
İşlemci
I7-12700H
Selam,

Laptopun en ufak bir işlemde bile 80-90 dereceleri görmesinden mütevellit Thermal Grizzly Conductonaut Sıvı Metal 73 W ürünü alıp uygulamayı planlıyorum. Ancak endişelendiğim bir nokta var. Bu uygulamadan sonra laptopun sağa sola gezmemesini, hep masaüstü gibi kalmasını söyleyenler var. Böyle bir durum söz konusu mudur acaba?

Hocam ne zaman aldınız bendede aynı modelin 3070ti modeli var fan ayalarını ayarladım birde stand aldım şuan 75 dereceyi geçmiyo ama bunları yapmadan önce 90 dereceleri görüyordu.

Hocam ne zaman aldınız bendede aynı modelin 3070ti modeli var fan ayalarını ayarladım birde stand aldım şuan 75 dereceyi geçmiyo ama bunları yapmadan önce 90 dereceleri görüyordu.
Cihaz 2 ayı bile doldurmadı. Eski bir soğutucuya 2 adet 12V fan taktım adaptörle çalıştırdım daha güçlü olsun diye ama 1 derece bile fark etmiyor. İşlemci frekansım ve sıcaklığım sürekli dalgalanıyor.

Cihaz 2 ayı bile doldurmadı. Eski bir soğutucuya 2 adet 12V fan taktım adaptörle çalıştırdım daha güçlü olsun diye ama 1 derece bile fark etmiyor. İşlemci frekansım ve sıcaklığım sürekli dalgalanıyor.
Hocam pili performans moduna aldım sonra nitro sense' den oyuna girmeden önce ya en hızlıya yada 6500rpm'ye sabitliyorum fan hızını 75 dereceyi 1 derece geçmiyor bence önceden denemediyseniz bir deneyin yapacağınız işlem çok sıkıntı.

2 ayı bile doldurmadıysa garantiye gönderin derim. Cihazınızdan olmayın sonra.
Servis sorun olmadığını söylüyor. 2 kere kontrol edildi.

Hocam pili performans moduna aldım sonra nitro sense' den oyuna girmeden önce ya en hızlıya yada 6500rpm'ye sabitliyorum fan hızını 75 dereceyi 1 derece geçmiyor bence önceden denemediyseniz bir deneyin yapacağınız işlem çok sıkıntı.
Bu durumda fan sesinden oyunu oynayabiliyor musunuz ?

Laptopa yapacağınız işlem akıl kârı bir işlem değil. Laptop elinizde kalır, sonra pişman olursunuz. Masaüstü işlemcileri için öneririm. Ama onu da soğutucu ile işlemci arasına değil. İşlemci kapağını çıkarıp yapacaksınız. Lokum gibi , kıpkırmızı gülle gibi et tadında olur.

Hocam acer nitro 5 zaten ısınma sorunları olan bir laptop sağlam bir soğutucu alırsanız iyi olur.
6000rpm sesle oynanmaz .
Bir de çok kaliteli bir termal macun sürmüyor fabrika dediğiniz macunun sıvı metal olmayanını alsanız bile 10 15 derece farkeder diye tahmin ediyorum.

Hocam laptop alırken batarya ve sesten feragat ederek alırsınız zaten şuan 100 bin liralık laptopta alsanız onunda sesinden oynayamazsınız o zaman masaüstü toplamanız lazımdı. Isınmasının tek çaresi fanları 6500- maximumda çalıştırmak.

Hocam laptop alırken batarya ve sesten feragat ederek alırsınız zaten şuan 100 bin liralık laptopta alsanız onunda sesinden oynayamazsınız o zaman masaüstü toplamanız lazımdı. Isınmasının tek çaresi fanları 6500- maximumda çalıştırmak.
Laptopa yapacağınız işlem akıl kârı bir işlem değil. Laptop elinizde kalır, sonra pişman olursunuz. Masaüstü işlemcileri için öneririm. Ama onu da soğutucu ile işlemci arasına değil. İşlemci kapağını çıkarıp yapacaksınız. Lokum gibi , kıpkırmızı gülle gibi et tadında olur.
Elbette ki delid yapacak halimiz yok :) İzlediğim bir kaç videoya istinaden bu şekilde bir fikir oluşmuştu aklımda.

Pekala ikinci bir soru olarak sizce bunlardan birini uygulamak nasıl olacaktır ?

Geri
Yukarı