Nitro AN515-58 Termal Pad Uygulaması

ben de zamanında bu pc ile her oyunda 90-95 derece alıyordum ardından bir bilgisayarcıya götürüp işlemci ve ekran kartına sıvı metal uygulattım, termal pedleri yenilettim ve pcyi temizlettim. 60-70 dereceyi geçmiyor kesinlikle tavsiyem sıvı metaldir.
Benim ana sorunum sıcaklıkların dengesiz olması. Oyun esnasında 80'e düşük sonra tekrar 90 gösterebiliyor. Bu işlemcinin mimarisi mi böyle anlamadım. Bakır boruların işlemciye tam temas etmiyor olması ihtimalini düşünüyorum ancak hemen yanında duran GPU'da böyle bir sorun yok. Ayrıca işlemci sıcaklığı çok yükseldiği için kendini sürekli limitliyor. GPU kullanımım 10 oyunun 9'nda %60 üstüne çıkmıyor.

@Brqq Sıvı Ben kendim fan bakımı yapmayı deneyecektim. Fani içini açıp önce fırça ile temizleyip sonra sprey sıkıp en son çok az bir gres yağı koyup kapatacağım. Padlerin ölçüsünü bilsem onları da yenilerim bir türlü bulamadım ölçülerini. Kimisi de sakın ellemeyin diyor. Sıvı metal de sonuçta termal macul sayılır bir süre sonra etkisini kaybeder herhalde. Bilgisayarcılara güvenmiyorum.

@Brqq Sıvı Ben kendim fan bakımı yapmayı deneyecektim. Fani içini açıp önce fırça ile temizleyip sonra sprey sıkıp en son çok az bir gres yağı koyup kapatacağım. Padlerin ölçüsünü bilsem onları da yenilerim bir türlü bulamadım ölçülerini. Kimisi de sakın ellemeyin diyor. Sıvı metal de sonuçta termal macul sayılır bir süre sonra etkisini kaybeder herhalde. Bilgisayarcılara güvenmiyorum.
yapılan her bakım bir süre sonra etkisini kaybediyor zaten o yüzden en iyisini yapmakta fayda var ömrünü uzatmak için

Geri
Yukarı