No AMD Driver Installed Sorunu

WayneR

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar öncelikle. Yeni bir RX 570 Gigabyte B450M S2H bir anakartım var. Kasadan ses geliyor diye (buraya müdahaleye gerek yok önemkli değil) driverler ile biraz uğraşmıştık ve Driver Booster ile de driverleri yüklemiştik şimdi ise sağ tık yaptığım zaman Radeon ayarlarına erişemiyor başlattan Radeon ayarlarına tıkladığımda no AMD driver installed hatasını alıyorum. Dxdiag yazdığım zaman ekran kısmında ise; Üretici: Yok Yonga türü: Yok DAC türü: Yok ve whql logolu: Yok yazıyor.
Ne yapmam gerek?

Çözüm
BIOS'ta, Settings altında Advanced\Integrated Graphics Configuration dizininde Initiate Graphic Adapter olarak PEG seçili olmalı. Anakart chipset sürücülerin de tamamını resmi sitesinden yapmalısınız. Sorun devam ederse ekran kartının güç bağlantılarının düzgün takıldığından, slota yerleştirildiğinden emin olun. Windows güncellemeleri ile bu sürücünün otomatik kurulması ve sonrasında da siteden indirilip yüklenmesi gerekiyor. Aksi durumda ekran kartında sorun vardır.
Dostum indirdim ama kurduktan sonra tıklayınca no amd driver installed hatasını alıyorum
AMD'nin internet sitesinden manuel olarak yükleyin. Driver Booster ve benzeri uygulamaları önermiyoruz.
İyi de manuel olarak kuruyorum radeon ayarları kurılduktan sonra tıklıyorum no amd driver is installed diyor

BIOS'ta, Settings altında Advanced\Integrated Graphics Configuration dizininde Initiate Graphic Adapter olarak PEG seçili olmalı. Anakart chipset sürücülerin de tamamını resmi sitesinden yapmalısınız. Sorun devam ederse ekran kartının güç bağlantılarının düzgün takıldığından, slota yerleştirildiğinden emin olun. Windows güncellemeleri ile bu sürücünün otomatik kurulması ve sonrasında da siteden indirilip yüklenmesi gerekiyor. Aksi durumda ekran kartında sorun vardır.

Çözüm
Teşekkür ederim ! Oldu çok sağol :D peki konuya çözüldü nasıl ekleyeceğim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı