No AMD Graphics Driver is installed hatası RX 5500 XT

ManVsPc

Centipat
Merhaba arkadaşlar, 2 ay önce Ryzen 2400G'yi yükseltme amaçlı MSI RX 5500 XT mech satın aldım.

Aldığımdan beri devam eden ve temiz kurulumla çözülmeyen PC boşta kaldığında veya uykuya geçtiğinde PC kitlenmesi (CTRL Alt Del veya HDMI çıkar tak işe yaramadan), ekranda karıncalı görüntü gibi (HDMI kablosunu takıp çıkarınca düzeliyor) hataları alıyordum ve ilerde Driver Update'ler ile çözülür diye bekliyordum.

Bugün durup dururken oyuna girdiğimde 10 FPS gibi bir görüntü fark edip ekran kartı ayarlarına bakmayı denediğimde bu hatayı fark ettim ve aygıt yöneticiden ekran kartına baktığımda bir ünlem işareti vardı.

Adsız.jpg

Denediğim ve işe yaramayan bazı çözümler:
- DDU ile güvenli modda Driver'ları silip geri yüklemek.
- Aygıt yöneticiden donanımı ve sürücüsünü kaldır deyip tekrar yüklemek.
- Aygıt yöneticiden kaldırıp Windows Update ile yükletmek.
- Driver. İnf dosyasını disketi seç diyerek el ile yüklemek.
- Çeşitli official Driver'ları üst üste yüklemek.
- Denediğim Driver sürümleri: 20.1.1 20.2.2 20.3.1 20.4.1.

Ek olarak BIOS'tan Integrated Graphics aktif hale getirip HDMI kablosunu anakarta taktığımda Radeon software düzgün çalışıyor.

NVIDIA aşıkları yargılamadan önce söyleyeyim; ben de 1650 Super almayı düşünüyordum fakat monitörde DP port yok ve NVIDIA HDMI üzerinden FreeSync desteği sağlamıyor, yırtıksız görüntüye çok alıştım bayağı bir şey fark ediyor.
ssd yi formatlayıp temiz kurulum yaptım sorunun devam ettiğini görünce servise götürdüm galbia donanımsal..
Ekleme: Servisten ürüne iade raporu çıktı TEKNORAKS a gönderdim TEKNORAKS ürün elimize ulaşmadı diyip reddediyor 1 haftadır oyalanıyorum. Hakem heyeti veya mahkemelere gitcem böyle giderse.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    66,2 KB · Görüntüleme: 359
Son düzenleme:

Geri
Yukarı