No man's sky nasıl oynanmalı?

Nomrukan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Bu aralar no man's sky başladım ama genel olarak oyun beni çok sarmadı gibi. Yani mekanikleri olsun, işleyişi olsun çok hoşuma gitmedi ama bir yandan da merak ediyorum. En azından bir exocraft edinip gezegenlerde sağa sola daha rahat gidebilecek hale gelene kadar sabretmek istiyorum ancak oyun çok ağır ilerleyen bir yapıda. Sıfırdan başlamışken neler yapmak nasıl ilerlemek lazım?
YouTube'dan video izleyeyim dedim ama onlarda da çok yavaş ilerliyor, o kadar video izleyecek vaktim olsa oyunun kendisini oynarım zaten. :D
Tam olarak ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun zaten tutorial ile nasıl oynayacağını anlatıyor yani yanlış oynama gibi bir imkanın yok. Seni sarmadıysa exploration odaklı oyunlar seni sarmıyordur boşver.

Oyun zaten tutorial ile nasıl oynayacağını anlatıyor yani yanlış oynama gibi bir imkanın yok. Seni sarmadıysa exploration odaklı oyunlar seni sarmıyordur boşver.
Oyunu sildim zaten.
Exploration ile sorunum yok aksine severim ama bu oyunun mekanikleri olsun, dünyası olsun bana çok hitap etmedi. Sonuçta oyunun olayı keşif ama o keşfi yaparken kullandığımız araç gerecin de keyif vermesi lazım ki keşif yapmak bir eziyet olmasın.
Öte yandan oyunun gerçekçi bir tasvir kullanmaması da beni memnun etmedi. Olay bundan ibaret.

Oyunu sildim zaten.
Exploration ile sorunum yok aksine severim ama bu oyunun mekanikleri olsun, dünyası olsun bana çok hitap etmedi. Sonuçta oyunun olayı keşif ama o keşfi yaparken kullandığımız araç gerecin de keyif vermesi lazım ki keşif yapmak bir eziyet olmasın.
Öte yandan oyunun gerçekçi bir tasvir kullanmaması da beni memnun etmedi. Olay bundan ibaret.

Hocam 1 yıla yakın geçmiş hortlatıyorum ama No Man's Sky şu ana kadar ki çıkmış en gerçekçi uzay oyunlarından, en basitinden gemiyle bir gezegene inmek bile nasıl böyle bir şey dediniz anlayamadım.

Hocam 1 yıla yakın geçmiş hortlatıyorum ama No Man's Sky şu ana kadar ki çıkmış en gerçekçi uzay oyunlarından, en basitinden gemiyle bir gezegene inmek bile nasıl böyle bir şey dediniz anlayamadım.
Hiç Elite Dangerous oynadınız mı? Gerçekçilik konusunda bence çok daha gerçekçi. No Man's Sky'ı ilginç kılmak için gerçekçilikten çok fazla feragat etmişler. Gezegenlerdeki renk paletleri falan gerçeklikten uzak. Tamam uzayda neler olduğunu bilmiyoruz ama, Elit Dangerous uzay konusunda çok daha gerçekçi temellere oturmuş bir oyun. Elite Dangerous'daki boş bir kayalık gezegene inmenin verdiği iniş hissini veremiyor No Man's Sky. Koca gezegene inmek 1 dakikalık iş, Elite Dangerous'da 10 dakikaya yakın bir süreç söz konusu. Evet o da çok gerçekçi değil ama en azından bir gezegene inmek ya da gezegeni terk etmek çok daha teferruatlı olaylar.
No Man's Sky'da yanlış hatırlamıyorsam gemiyi kendim istediğim gibi yanaştıramıyorum ya da işte ne bileyim, gemiyle ufak bir uçuş yapacağım, yerden her kesmem %25 yakıt harcatıyor ondan sonra istediğin kadar havada kal. Space Engineers vardı mesela, gemiyi yerden kaldırmak sadece enerji harcatıyordu ve o gemiyi ne kadar uzun süre havada tutarsanız ya da geminiz ne kadar ağırsa o kadar enerji harcıyordunuz.
Yani uzay gemisi çalıştırdığım hissini pek veremedi bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı