No touch laser hava harp okuluna girmeye engel mi?

Birçok konu var, açıklık getirilsin istiyorum.

Ve rica ediyorum, bilginiz olmayan konularda "benim emmioğlu 43 kromozomlu, o girdi" gibi yorumlarda bulunmayın.

No touch laser operasyonu herkese uygun değildir. Zira bana olur mu bilmiyorum çünkü sol 3.5 sağ 4.5 (miyop+ast) ziyadesiyle fazla gözüküyor. Eskiden beri hayalim olan Hava Harp Okulu'na girmek istiyorum fakat önümde böyle bir engel var. Bu engel, bir engel mi?

Ayrıca no touch laser yaptıranların da fikirlerini duymak istiyorum. Neler yaşadınız, tavsiye eder misiniz?

1696283837293.png

Uzun sürelerden beri bu konular hakkında çoğu kişiyle konuştum ve araştırmalar yapıyorum. Lazer ameliyatı HHO için engel bir durumdur. KHO ve DHO tarafından berki doktor bunu fark etmez ise geçersiniz ve geçmiş kişiler de olmuştur çok fazla. HHO için çok çok düşük bir ihtimal girebilmeniz.

HHO için bedenen ve fiziksel anlam da tam sağlam olmanız gerekmektedir.

Merhaba. HHO'da sağlık kontrolleri çok katı olsa da JSGA'da sıkıntı olmayacağını düşünüyorum çünkü JSGA elemeleri KHO, DHO ve HHO'ya göre daha toleranslıdır.

Uzun sürelerden beri bu konular hakkında çoğu kişiyle konuştum ve araştırmalar yapıyorum. Lazer ameliyatı HHO için engel bir durumdur. KHO ve DHO tarafından berki doktor bunu fark etmez ise geçersiniz ve geçmiş kişiler de olmuştur çok fazla. HHO için çok çok düşük bir ihtimal girebilmeniz.

HHO için bedenen ve fiziksel anlamda tam sağlam olmanız gerekmektedir.
No touch'ın tespit edilebilmesi için ek kontroller yapılması gerekiyormuş sanırım. Ek kontrol yapıyorlar mı ki, bilginiz var mı?

Yapılıyor diye biliyorum, HHO için didik didik bakılıyor tabiri caizse. KHO ve DHO için bir tık daha yumuşak davranıyorlar HHO'ya göre.

0.75 civarı iki gözümde de miyopluk var. Yönetmeliğe göre bir sorun teşkil etmiyor ama pilot muhtemelen olamam yer subayı yaparlar ama benim istediğim pilotluk. Yani çizdirerek girebilsek çok iyi olacak.

0.75 civarı iki gözümde de miyopluk var. Yönetmeliğe göre bir sorun teşkil etmiyor ama pilot muhtemelen olamam yer subayı yaparlar ama benim istediğim pilotluk. Yani çizdirerek girebilsek çok iyi olacak.
Anladım, 0.75 dediğiniz gibi sınırın altında ama gene maalesef doktor elemezse bile heyet eler HHO için. KHO ve DHO için de bu söylediğim geçerli. Allah'tan ümit kesilmez, şansınızı deneyin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı