NOCTUA NH-D15 nasıldır?

360mm de krakenx72 ve suan corsair h115i pro xt si arasında kaldım. Fiyatları neredeyse yakın nedense diğerlerine sıcak bakamıyorum silverstone xpc gibi bunlar ne derece kalitelidir bilemiyorum.

@Fatih un NZXT, Corsair, Thermaltake, Asus, XPG ve Evga marka kapalı devre sıvı soğutmaların pompaları ve işlemciye temas eden bakır bloklarını Asetek firması üretiyor. Sonradan markalar kendilerine göre ışıklandırıyor, süslüyor ve kendi logosonu basıp satıyor. Yani bu saydığım markaların hepsinin pompa ömrü ve kalitesi aynı. Fark fanlarsa ve görüntülerinde. Sizin gözünüze hangisi güzel görünüyorsa onu alın.

Son karar olarak noctua nd-h15 almaya kara verdim. 3 Fanlı push ,pull-push, pull şeklinde kullanacağım.
6 yıl garanti olması ve pompa arızası derdi olmadan idare edecek olması hoşuma giden durum. Çok yüksek bir overclock yapmayacağım için (maks tüm çekirdekleri 4.35ghz de çalıştırırım) yeteceğini düşünüyorum. Şuan zaten otomatik olarak voltaj değerim 1.408 e kadar çıksada tüm çekirdek 4.25 de 60 dereceyi geçirmiyor stok soğutucu. Önerileriniz için teşekkür ederim. -işlemci Ryzen7 3700x

Aklıma takılan durum sadece soğutucu fanlar ile birlikte 1.5 kg civarına geliyor. Military class olmayan anakartlarla kullanmayın veyahut bazı işlemciler için daha hafif soğutucuları öneriyorlar. Bu konu hakkında fikri olan var mıdır acaba ? Anakart:x570 prime pro

Son düzenleme:
Son karar olarak noctua nd-h15 almaya kara verdim. 3 Fanlı push ,pull-push, pull şeklinde kullanacağım.
6 yıl garanti olması ve pompa arızası derdi olmadan idare edecek olması hoşuma giden durum. Çok yüksek bir overclock yapmayacağım için (maks tüm çekirdekleri 4.35ghz de çalıştırırım) yeteceğini düşünüyorum. Şuan zaten otomatik olarak voltaj değerim 1.408 e kadar çıksada tüm çekirdek 4.25 de 60 dereceyi geçirmiyor stok soğutucu. Önerileriniz için teşekkür ederim. -işlemci Ryzen7 3700x

Aklıma takılan durum sadece soğutucu fanlar ile birlikte 1.5 kg civarına geliyor. Military class olmayan anakartlarla kullanmayın veyahut bazı işlemciler için daha hafif soğutucuları öneriyorlar. Bu konu hakkında fikri olan var mıdır acaba ? Anakart:x570 prime pro
Madem o kadar o.c yapmayacaksınız neden 3 adet fan takıyorsunuz?
Ayrıca hem fiyatı daha uygun hem de daha kibar ve az yer kaplaması sebebiyle neden tek fanlı NH-D15S almıyorsunuz? Aynı fandan bir tane daha takıldığında 3 derece farkediyor. NH-D15'le aynı performansa geliyor.

Bu tip soğutucuları takarken anakartınızı fazla esnetmeyin.

Madem o kadar o.c yapmayacaksınız neden 3 adet fan takıyorsunuz?
Ayrıca hem fiyatı daha uygun hem de daha kibar ve az yer kaplaması sebebiyle neden tek fanlı NH-D15S almıyorsunuz? Aynı fandan bir tane daha takıldığında 3 derece farkediyor. NH-D15'le aynı performansa geliyor.

Bu tip soğutucuları takarken anakartınızı fazla esnetmeyin.

Fanları olabildiğince düşük devirde döndürüp maksimum soğutmayı sağlamak istiyorum. İleri de tam anlamı ile OC yapmayı öğrendiğim zaman bu değerler yükselecektir. Şu an konuya tam anlamı ile hakim olmadığım için yazılım ile yaptığım oto OC'u bile sabit 1.4 Volt verdiğinden dolayı iptal ettim. Bir daha yükseltmek istemediğimden iyi bir soğutucu almak istedim.
Sonuç olarak Corsair 280mm icue pro xt modelini satın aldım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı