7800x3D için Noctua NH-U12A vs Noctua NH-D15

• Konuyu başlatan Rain1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 433

Rain1

Picopat
Bu işlemci için en iyi kule tipi soğutucuyu arıyorum. Sıvı soğutucularla ilgilenmiyorum. Aşağıdaki 2 üründen sizce hangisi daha mantıklı olur? Not: Kasa soğutucudan sonra seçilecek.

Noctua NH-U12A chromax. Black

Noctua NH-D15 chromax. Black

NH-D15'e 4600 lira verilmez.

@Bilinmeyen1 Uzun dayanan soğutucu istiyorum. Sıvı soğutucularda sıvı sızması vs yazmışlar, ne kadar dayanır bilmiyorum. Bir de bu işlemciye sağlam bir kule tipi yetiyor sanırım.

@BerkayZ87 İnceliyorum teşekkürler.
Öyle birşey olacağını zannetmiyorum hocam ama siz bilirsiniz. Ben kendim yılladır kullanıyorum, hiç öyle bir sorunla karşılaşmadım. Tabi birazda şans işi.

Noctua ya bu parayı vermeyin bence de. Fiyatına değer bir hava soğutma ya da bu paralara rahat çıkabiliyorsanız kaliteli bir sıvı soğutma alabiliriz 3.5-4.5 bandına. Siz bilirsiniz yine ama noctua çok pahalı ona çok yakın performans veren bazende onu geçen soğutucular var Deepcoolun ve Thermalrightın modelleri F/P olarak çok başarılı.

Noctua ya bu parayı vermeyin bence de. Fiyatına değer bir hava soğutma ya da bu paralara rahat çıkabiliyorsanız kaliteli bir sıvı soğutma alabiliriz 3.5-4.5 bandına. Siz bilirsiniz yine ama noctua çok pahalı ona çok yakın performans veren bazende onu geçen soğutucular var Deepcoolun ve Thermalrightın modelleri F/P olarak çok başarılı.
Evet yukarıda arkadaşın attığı modellere bakıyorum. Bütçe sıvı soğutucuya yetiyor ama sonradan pişman olmamak için, bir de 7800x3d'ye sağlam olmak şartıyla kule tipi yettiği için bu şekilde alacağım. Sizin dediğiniz diğer markaya da bakayım.

Bunu al istersen kafanda soru işareti kalmaz. Para varsa tabi. Yoksa ben bunu kullanıyorum.
ALF II 360 ın kasaya sığma durumuna bak ama radyatörü falan kalın diyorlar.

Bunu al istersen kafanda soru işareti kalmaz. Para varsa tabi. Yoksa ben bunu kullanıyorum.
ALF II 360 ın kasaya sığma durumuna bak ama radyatörü falan kalın diyorlar.
Para yetiyor gösterdiğin sıvı soğutucuya ama işte güvenemiyorum. Bir de 7800x3d en iyi oyun işlemcisi diyorlar bazıları yani bunu uzun süre yükseltmeye de gerek olmayacak bu yüzden kule tipi araştırdım.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı