Node.js ile bilgiler çalındı

yigitcakir8

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Az önce bilgisayarıma bir uygulama indirdim ve ardından kurulumu başlatmak için setup dosyasını açtım. Açtıktan sonra node.js CMD ekranı tarzı bir ekran geldi ve şüphelenip dosyalara bakarken bir anda temp klasörü(ismi "gka0tEK60AHAJ7a" tarzında uzun bir şeylerdi) açıldı, içinde bir .txt dosyası vardı açtığımda en üstte bir mail adresi ve altında tüm Google şifrelerim maillerin vesaire sıralanmış halde idi. Anlık panik ile tüm o dosyaları sildim, şifreleri değiştirdim, 2 aşamalı doğrulama ekledim önemli olan yerlere ve Malwarebytes ile tarama yaptım. Sizce bir sıkıntı olur mu? Format atmam gerekli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıl olmuş 2023, hala nasıl zararlı bulaştırıp bilgilerinizi çaldırabiliyorsunuz anlamıyorum.

Kaspersky ile tarayın sistemi. Aynı şifreyi kullandığınız başka yer varsa değiştirin.
Evet gerçekten haklısınız ama insanlık hali, birazdan kaspersky ile tarama yapacağım teşekkür ederim yanıtınız için.

Merhaba. Az önce bilgisayarıma bir uygulama indirdim ve ardından kurulumu başlatmak için setup dosyasını açtım. Açtıktan sonra node.js CMD ekranı tarzı bir ekran geldi ve şüphelenip dosyalara bakarken bir anda temp klasörü(ismi "gka0tEK60AHAJ7a" tarzında uzun bir şeylerdi) açıldı, içinde bir .txt dosyası vardı açtığımda en üstte bir mail adresi ve altında tüm Google şifrelerim maillerin vesaire sıralanmış halde idi. Anlık panik ile tüm o dosyaları sildim, şifreleri değiştirdim, 2 aşamalı doğrulama ekledim önemli olan yerlere ve Malwarebytes ile tarama yaptım. Sizce bir sıkıntı olur mu? Format atmam gerekli midir?

Hangi uygulama söyle de indirmeyelim.

"İndirdiğiniz setup dosyasını Virustotal'de tarattınız mı? Malum bir dosyayı indirmeden önce kontrol etmek önemlidir.

Yıl olmuş 2023, hala nasıl zararlı bulaştırıp bilgilerinizi çaldırabiliyorsunuz anlamıyorum.

Kaspersky ile tarayın sistemi. Aynı şifreyi kullandığınız başka yer varsa değiştirin.
Hackerlar boş durmuyor hocam. Antivirüsler nasıl güncelleniyorsa hackerlar da yeni yöntemler virüsler geliştiriyorlar. Asıl bu internet çağının altın yıllarında çok dikkat etmek gerekiyor.

"İndirdiğiniz setup dosyasını Virustotal'de tarattınız mı? Malum bir dosyayı indirmeden önce kontrol etmek önemlidir.
Her zaman öyle yapıyordum fakat bu sefer üşenip direkt kurmaya çalıştım ve olanlar oldu..

Hangi uygulama söyle de indirmeyelim.
Oyunlarda kayıt almak için
Başlık çok yanlış olmuş bu arada. Konuya girerken tamamen farklı anladım.
Öncelikle gerçekten haklısınız özür diliyorum, bu tarz çalınma konuları vb. en korktuğum olaylardan panikle böyle bir konu açtım.

Oyunlarda kayıt almak için
Eksik yazmışım mesajı, Tool Rocket diye bir program YouTube üzerinden bulmuştum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı