Node.js vs GO (Golang)

Kullanım yerine göre değişir. Fiber daha çok birim zamanda yüksek istekleri karşılamayacağın projelerde tercih edebilirsin çünkü diğer HTTP Framework'leri net HTTP kullanırken fiber Fast HTTP kullanıyor tabii eksi olarak da HTTP 1.1'e kadar destek veriyor. Gin ve echo gibi paketlerde net HTTP olduğu işin HTTP2'ye destek verebilirsin. Aynı zamanda fiber contrib konusunda çok geniş olduğu için entegrasyonlarını çok rahat bulabilirsin

Peki neden fiber yerine başka FW. Ler kullanılıyor başka paketler de yüklü mü geliyor?

Hocam kaynak da öneris misiniz? Şu an arin yazılımve kendi docunu takip ediyorum.

Üstte ilk sorunu cevapladım. İkinci soruna cevap olarak ben doküman üstünden gidebilirsin ben öyle yapıyorum çok takılırsam medium. Ekstra olarak GO Türkiye kanalını sıkı takip et

Kullanım yerine göre değişir. Fiber daha çok birim zamanda yüksek istekleri karşılamayacağın projelerde tercih edebilirsin çünkü diğer HTTP Framework'leri net HTTP kullanırken fiber Fast HTTP kullanıyor tabii eksi olarak da HTTP 1.1'e kadar destek veriyor. Gin ve echo gibi paketlerde net HTTP olduğu işin HTTP2'ye destek verebilirsin. Aynı zamanda fiber contrib konusunda çok geniş olduğu için entegrasyonlarını çok rahat bulabilirsin.

Üstte ilk sorunu cevapladım. İkinci soruna cevap olarak ben doküman üstünden gidebilirsin ben öyle yapıyorum çok takılırsam medium. Ekstra olarak GO Türkiye kanalını sıkı takip et.

Peki arin yazılım haklkında ne düşünüyorsun hem o hem de docu okuyorum.

Çok takıldığım yerlerde başvuruyorum ama benim öğrenme yöntemimle alakalı herkeste değişebilir. Arin yazılım iyi denebilir izleyebilirsin

Ben bu gonun documentationunu bulamadım, hiç değişkenlere falan değinilmemiş benim bulduğum bu doğru mudur?

Ben biraz GO'ya hakimsin sandığım için direkt üstteki örnekleri vermiştim. En başından gidersek eğer evet elindeki official dokümantasyonu ama o ilk başta biraz karışık gelebilir. Onun yerine buraya bakabilirsin. Daha sonra mediumdan insan nasıl basit restful apiler çıkarıyor onalara bakarsın oradan yürür gidersin.

Geri
Yukarı