Nofap sağlıklı mı zararlı mı?

Katılmıyorum 31 biyolojik bir gereklilik değil vücut normal döngüsünde kendi kendini boşaltıyor zaten rüyalanma ile bu doğal dengedir. Mast gerekli değildir 2 ayda vücut çok kere kendini boşaltır zaten.

Hayır alakası yok herhangi bir sevgili vs derdinde değilim sevgi ihtiyacım yok gayet çocukluğumdan beri sevgilim olsa da olmasa da asosyel takıldığım için hiç öyle sevgi arkadaşlık derdim yok. Ayrıca masturbasyon hiç yapmamak zararlı değil değil o sex oluyor sex doğal ihtiyaçtır mast değil. Vücut kendi kendini rüyalanma ile boşaltıyor zaten normal döngüde.

İyi rüyalanmalar.

Katılmıyorum. Mastürbasyon biyolojik bir gereklilik değil vücut normal döngüsünde kendi kendini boşaltıyor zaten rüyalanma ile bu doğal dengedir. Mast gerekli değildir 2 ayda vücut çok kere kendini boşaltır zaten.

Hayır, alakası yok. Herhangi bir sevgili vs. derdinde değilim, sevgi ihtiyacım yok, gayet çocukluğumdan beri sevgilim olsa da olmasa da asosyal takıldığım için hiç öyle sevgi arkadaşlık derdim yok. Ayrıca masturbasyon hiç yapmamak zararlı değil değil o seks oluyor. Seks doğal ihtiyaçtır, mast değil. Vücut kendi kendini rüyalanma ile boşaltıyor zaten normal döngüde.
Birincisi sex değil, seks diye yazılır. İkincisi ben burada sevgili anlamında kastetmedim zaten. Genel bir tatmin olma boşluğu yaşıyor olabilirsin demek istedim.

2 aydan uzun süre yapmazsan zaten sperm zehirlenmesi geçirirsin
Böyle bir şey yok abi yalan yanlış bilgi vermeyin sağlık başlıklarında. Bilginiz yoksa bilmiyorum diyin zor değil. Sperm zehirlenmesi nedir Allah aşkına? Saatli bomba mı bu?

Ömrünü tamamlayan spermler vücut tarafından yıkılır, yerlerine sürekli yenileri yapılır. Epididimiste 1.5-2 ay kadar depolanabiliyor spermler, ardından da parçalanıyorlar.

Uzun süre boşalamamanın birtakım psikolojik ve hormonal etkileri vardır. Düzenli ejakülasyonun da prostat kanserinden koruduğu konusunda ufak tefek çalışmalar var.

Mastürbasyon, kolaylıkla bağımlılık yapabilecek bir şey. Özellikle sıkıntıdan, yapacak bir şey bulamamaktan dolayı yapılan mastürbasyon, cinsel sağlık açısından zararlı. Haftada 2-3 kere, planlı ve uygun ortam oluşturacak şekilde, acele etmeden, yavaş yavaş yapılmalı.

Yanlış bilgi
Böyle bir şey yok abi yalan yanlış bilgi vermeyin sağlık başlıklarında. Bilginiz yoksa bilmiyorum deyin zor değil. Sperm zehirlenmesi nedir Allah aşkına? Saatli bomba mı bu?

Ömrünü tamamlayan spermler vücut tarafından yıkılır, yerlerine sürekli yenileri yapılır. Epididimiste 1.5-2 ay kadar depolanabiliyor spermler, ardından da parçalanıyorlar.

Uzun süre boşalamamanın birtakım psikolojik ve hormonal etkileri vardır. Düzenli ejakülasyonun da prostat kanserinden koruduğu konusunda ufak tefek çalışmalar var.

Mastürbasyon, kolaylıkla bağımlılık yapabilecek bir şey. Özellikle sıkıntıdan, yapacak bir şey bulamamaktan dolayı yapılan mastürbasyon, cinsel sağlık açısından zararlı. Haftada 2-3 kere, planlı ve uygun ortam oluşturacak şekilde, acele etmeden, yavaş yavaş yapılmalı.

Bilmediğin konuda gogıl mühendisliği yapıp ahkam kesmeye çalışıp boş boş konuşmayacaksın. Bilmiyorsan şimdi öğren. Ejakülasyon fizyolojsinin bozukluğuna geri boşalma denir. Sperm salınımı dış ortamda değil, ters yönde gerçekleşir. Retrograd ejakülasyon olarak adlandırılır. Spermisidler kullanıldığında spermatozoonların er kişi de harekete geçtiği aktivitedir. Bunun neticesinde kişi de sperm veya meni zehirlenmesi meydana gelir. Geçici körlük ve işitme problemi yaşanması olası durumda bir an önce hastaneye gidilmesi gerekir. Sıklıkla prostatı olanlarda ve az da olsa askerlik yapanlarda şap’a maruz kalanlarda görülür. Bir de sperm alerjisi vardır ki şimdi buna da yok dersin.

Bilmediğin konuda gogıl mühendisliği yapıp ahkam kesmeye çalışıp boş boş konuşmayacaksın. Bilmiyorsan şimdi öğren. Ejakülasyon fizyolojsinin bozukluğuna geri boşalma denir. Sperm salınımı dış ortamda değil, ters yönde gerçekleşir. Retrograd ejakülasyon olarak adlandırılır. Spermisidler kullanıldığında spermatozoonların er kişi de harekete geçtiği aktivitedir. Bunun neticesinde kişi de sperm veya meni zehirlenmesi meydana gelir. Geçici körlük ve işitme problemi yaşanması olası durumda bir an önce hastaneye gidilmesi gerekir. Sıklıkla prostatı olanlarda ve az da olsa askerlik yapanlarda şap’a maruz kalanlarda görülür. Bir de sperm alerjisi vardır ki şimdi buna da yok dersin.
Tıp eğitiminiz var mı? Kaynağınız var mı? Tıp öğrencisiyim, bilmeden konuşmuyorum. 5 senelik eğitimimde, erkek üreme sistemi fizyolojisi derslerimde, 3. ve 4. sınıfta aldığım üroloji ders ve stajlarında en ufak bahsedilmeyen, internette arayıp da kaynağını bulamadığım bir şey iddia ediyorsunuz. Doğru düzgün bir kaynak ile beni aydınlatırsanız, özür dilemeye hazırım.

Retrograd ejakülasyon, boşalma sırasında semenin mesaneye gitmesidir. Durduk yerde olmaz, boşalma sırasında gerçekleşir. Bir sebebi geçirilmiş prostat cerrahisidir, bazı ilaçlar, otonomik sinir sistemi bozuklukları, sinir hasarları, prostat büyümesi vs de olabilir. Şu an ilk defa sizden duyuyorum, boşalma olmaksızın durduk yerde semenin mesaneye falan gittiğini :D Ya da boşalmama sebebiyle durduk yerde retrograd ejakülasyon olduğunu. Belki uzun süreden sonra ilk ejakülasyon sırasında meni miktarı fazla olduğu için bir kısmı mesaneye gidiyor olabilir, araştırdım pek bulamadım.

Geçici ve kalıcı körlük ve işitme problemleri, bir retrograd ejakülasyon sebebi olan diyabete bağlı olarak görülebilir diye biliyorum. Sperm mesaneye kaçtı diye körlük ilk defa sizden duyuyorum. Kaç vaka varmış böyle literatürde?

Sizden 2-3 aylık sperm birikiminin, istatistiksel olarak kanıtlanmış şekilde retrograd ejakülasyona sebep olduğuna dair bir kanıt bekliyorum. Aynı zamanda bu şekilde gerçekleşen retrograd ejakülasyonun komplikasyonlarına dair de kanıtınızı paylaşın lütfen. Buna dair kanıtınız yoksa bahsettiğiniz her şey bir hastalıktır, durduk yerde kişi 2-3 ay boşalmadı diye yaşanmaz.
Askerlik yapanlarda şap’a maruz kalanlarda görülür
Bu nedir ayrıca? Askerlikte şap kullanıldığı, kanıtlanamamış bir iddia, bir geyiktir. Var mı bunun kanıtı, bilimsel dayanağı?
Belki uzun süreden sonra ilk ejakülasyon sırasında meni miktarı fazla olduğu için bir kısmı mesaneye gidiyor olabilir, araştırdım pek bulamadım.
Ekleme: Böyle bir şey de yok zaten. Bir ihtimal diye araştırdım hiçbir bilgi bulamadım. Herhangi bir fonksiyonel bozukluk, hastalık yoksa, semen miktarı az veya çok ne olursa olsun her şekilde vücuttan dışarı atılır. Mesane sfinkteri semen miktarı arttı diye, altta yatan patolojik sebep olmaksızın gevşeyip geriye semen kaçmasına sebep olmaz. Öyle olsa zaten kimse idrarını tutamaz. Hepimiz damlata damlata gezerdik. Mesajı düzenleyemiyorum, burada hatalı bilgi kalmasın, yıllar sonra bile açıp okuyan olabiliyor.

Retrograd ejakülasyonun da infertilite ve artmış idrar yolu enfeksiyonu riski dışında komplikasyonu var mı diye defalarca aradım, kitaplarıma ders notlarıma makalelere baktım. Yok böyle bir şey. Varsa kaynağınız gerçekten özür dileyeceğim yeni şeyler öğrenmek iyidir :D Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Tıp eğitiminiz var mı? Kaynağınız var mı? Tıp öğrencisiyim, bilmeden konuşmuyorum. 5 senelik eğitimimde, erkek üreme sistemi fizyolojisi derslerimde, 3. ve 4. sınıfta aldığım üroloji ders ve stajlarında en ufak bahsedilmeyen, internette arayıp da kaynağını bulamadığım bir şey iddia ediyorsunuz. Doğru düzgün bir kaynak ile beni aydınlatırsanız, özür dilemeye hazırım.

Retrograd ejakülasyon, boşalma sırasında semenin mesaneye gitmesidir. Durduk yerde olmaz, boşalma sırasında gerçekleşir. Bir sebebi geçirilmiş prostat cerrahisidir, bazı ilaçlar, otonomik sinir sistemi bozuklukları, sinir hasarları, prostat büyümesi vs de olabilir. Şu an ilk defa sizden duyuyorum, boşalma olmaksızın durduk yerde semenin mesaneye falan gittiğini :D ya da boşalmama sebebiyle durduk yerde retrograd ejakülasyon olduğunu. Belki uzun süreden sonra ilk ejakülasyon sırasında meni miktarı fazla olduğu için bir kısmı mesaneye gidiyor olabilir, araştırdım pek bulamadım.

Geçici ve kalıcı körlük ve işitme problemleri, bir retrograd ejakülasyon sebebi olan diyabete bağlı olarak görülebilir diye biliyorum. Sperm mesaneye kaçtı diye körlük ilk defa sizden duyuyorum. Kaç vaka varmış böyle literatürde?

Sizden 2-3 aylık sperm birikiminin, istatistiksel olarak kanıtlanmış şekilde retrograd ejakülasyona sebep olduğuna dair bir kanıt bekliyorum. Aynı zamanda bu şekilde gerçekleşen retrograd ejakülasyonun komplikasyonlarına dair de kanıtınızı paylaşın lütfen. Buna dair kanıtınız yoksa bahsettiğiniz her şey bir hastalıktır, durduk yerde kişi 2-3 ay boşalmadı diye yaşanmaz.

Bu nedir ayrıca? Askerlikte şap kullanıldığı, kanıtlanamamış bir iddia, bir geyiktir. Var mı bunun kanıtı, bilimsel dayanağı?

Ekleme: Böyle bir şey de yok zaten. Bir ihtimal diye araştırdım hiçbir bilgi bulamadım. Herhangi bir fonksiyonel bozukluk, hastalık yoksa, semen miktarı az veya çok ne olursa olsun her şekilde vücuttan dışarı atılır. Mesane sfinkteri semen miktarı arttı diye, altta yatan patolojik sebep olmaksızın gevşeyip geriye semen kaçmasına sebep olmaz. Öyle olsa zaten kimse idrarını tutamaz. Hepimiz damlata damlata gezerdik. Mesajı düzenleyemiyorum, burada hatalı bilgi kalmasın, yıllar sonra bile açıp okuyan olabiliyor.

Retrograd ejakülasyonun da infertilite ve artmış idrar yolu enfeksiyonu riski dışında komplikasyonu var mı diye defalarca aradım, kitaplarıma ders notlarıma makalelere baktım. Yok böyle bir şey. Varsa kaynağınız gerçekten özür dileyeceğim yeni şeyler öğrenmek iyidir :D cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

İhtisasım eczacılık, hadi güzel kardeşim her şeyi çok biliyorsun, kendin çalıp kendin oynuyorsun, sperm mesaneye kaçtı diyen de sensin. 5 sene tıp eğitimi aldım diyorsun daha retrograd ejakülasyonu duymamışsın ve üstelik hala Google amcandan aratıp bulamadığın için yakınıyorsun. Ayrıca demişsin ki askerlikte şap kullanıldığı geyiktir, askerliğini yapan herhangi birine sor söylesin şap var mı? Yok mu? Cevabını alırsın. Şunu da belirteyim sağlık vs. demişsin ki, malum şahsın yazanlara verdiği cevaplardan dolayı konu zaten sağlık olmaktan çıkıp Ted Bundy'ye dönüyor. Konu sahibine yardım ve tedaviyi verecek olan burası değil zaten uzman bevliyeciler, psikiyatr ve psikologlar.
Ekleme: Az da olsa semen her ne olursa olsun dışarı atılır sözüne karşılık olarak kanal yolu tıkalı veya büzülmeden dolayı dışarı atılmaz buna da kuru boşalma denir. Google amcanızla iyi günler dilerim ayrıca konuyu da hort yapmayın, adamın zaten yardım istediği yok varsa da yeri hastanedir, Modern Tıp'tır. Üstelik tıp'tan bir yardım istediği yok, nofap yaparak süper güçlere erişme hayalinde kanımca...
Her cevap verene, ''31 çekiyorum, mast yapıyorum, boşalıyorum'' vs. yazıyorsa başka kasıt ararım.

İhtisasım eczacılık, hadi güzel kardeşim her şeyi çok biliyorsun, kendin çalıp kendin oynuyorsun, sperm mesaneye kaçtı diyen de sensin. 5 sene tıp eğitimi aldım diyorsun daha retrograd ejakülasyonu duymamışsın ve üstelik hala Google amcandan aratıp bulamadığın için yakınıyorsun. Ayrıca demişsin ki askerlikte şap kullanıldığı geyiktir, askerliğini yapan herhangi birine sor söylesin şap var mı? Yok mu? Cevabını alırsın. Şunu da belirteyim sağlık vs. demişsin ki, malum şahsın yazanlara verdiği cevaplardan dolayı konu zaten sağlık olmaktan çıkıp Ted Bundy'ye dönüyor. Konu sahibine yardım ve tedaviyi verecek olan burası değil zaten uzman bevliyeciler, psikiyatr ve psikologlar.
Ekleme: Az da olsa semen her ne olursa olsun dışarı atılır sözüne karşılık olarak kanal yolu tıkalı veya büzülmeden dolayı dışarı atılmaz buna da kuru boşalma denir. Google amcanızla iyi günler dilerim ayrıca konuyu da hort yapmayın, adamın zaten yardım istediği yok varsa da yeri hastanedir, Modern Tıp'tır. Üstelik tıp'tan bir yardım istediği yok, nofap yaparak süper güçlere erişme hayalinde kanımca...
Siz şaka mısınız?

Retrograd ejakülasyonla “2 ay boşalmazsan sperm zehirlenmesi olur” arasında dağlar kadar fark var? Retrograd ejakülasyonun infertilite ve idrar yolu enfeksiyon riski dışında komplikasyonu yok, “körlük işitme problemi” diye zırvalayan sizsiniz.

Ayrıca retrograd ejakülasyon boşalma sırasında olan bir şey. 2 ay boşalmazsanız, depoda duran spermler kendi kendilerine mesaneye gitmiyor. 2 ay boşalmadıktan sonra boşalırsanız da retrograd ejakülasyon yaşamazsınız durduk yerde. 2 ay boşalmamak bir retrograd ejakülasyon sebebi değildir. Size sebepleri yazdım yukarıda, okuyun öğrenin.

Bak ne demişim “herhangi bir hastalık yoksa ejakülat dışarı atılır”. Bana gelmiş “tıkanıklık varsa atılamaz” diyorsunuz. Üstüne bir de Türkçe kurallarından, anlatımdan bahsediyorsunuz. Bak tekrarlıyorum, HASTALIK YOKSA, BOZUKLUK YOKSA, NORMAL KOŞULLARDA.

Ben zaten nofap yapın vs demiş miyim? Konu sahibine, konuya bir sözüm var mı? Kafanızdan bir “sperm zehirlenmesi” uydurmuşsunuz. “2 ay boşalmazsanız zehirlenirsiniz kör olursunuz” diye terör saçıyorsunuz ortaya yalan yanlış bilgilerle, gelmiş bir de ahkam kesiyorsunuz burada. Ben de sizin hatanızı düzeltmeye, ileride konuya denk gelecek insanların doğru bilgi almasına uğraşıyorum. Üslubunuz da o kadar korkunç ki.

Benim tıp eğitimimi sorgulayacağınıza, iddialarınıza bir bilim insanı gibi kaynak gösterin. Size eczacılık ihtisası veren fakülteye hiçbir şey diyemiyorum çok ilginç gerçekten.

Şap iddianıza da hiçbir şey diyemiyorum. Evet devlet her sene 300.000 askerini düzenli olarak ilaçlıyor aynen :D Ama bu apayrı bir tartışmanın ve araştırmanın konusu, umurumda değil istediğinize inanabilirsiniz bu konuda.

Siz şaka mısınız?

Retrograd ejakülasyonla “2 ay boşalmazsan sperm zehirlenmesi olur” arasında dağlar kadar fark var? Retrograd ejakülasyonun infertilite ve idrar yolu enfeksiyon riski dışında komplikasyonu yok, “körlük işitme problemi” diye zırvalayan sizsiniz.

Ayrıca retrograd ejakülasyon boşalma sırasında olan bir şey. 2 ay boşalmazsanız, depoda duran spermler kendi kendilerine mesaneye gitmiyor. 2 ay boşalmadıktan sonra boşalırsanız da retrograd ejakülasyon yaşamazsınız durduk yerde. 2 ay boşalmamak bir retro.

Bak ne demişim “herhangi bir hatalık yoksa ejakülat dışarı atılır”. Bana gelmiş “tıkanıklık varsa atılamaz” diyorsunuz. Üstüne bir de Türkçe kurallarından, anlatımdan bahsediyorsunuz.

Ben zaten nofap yapın vs demiş miyim? Konu sahibine, konuya bir sözüm var mı? Kafanızdan bir “sperm zehirlenmesi” uydurmuşsunuz. “2 ay boşalmazsanız zehirlenirsiniz kör olursunuz” diye terör saçıyorsunuz ortaya yalan yanlış bilgilerle, gelmiş bir de ahkam kesiyorsunuz burada. Üslubunuz da o kadar korkunç ki.

Benim tıp eğitimimi sorgulayacağınıza, iddialarınıza bir bilim insanı gibi kaynak gösterin. Size eczacılık ihtisası veren fakülteye hiçbir şey diyemiyorum çok ilginç gerçekten.

Şap iddianıza da hiçbir şey diyemiyorum. Evet devlet her sene 300.000 askerini düzenli olarak ilaçlıyor aynen :D ama bu apayrı bir tartışmanın ve araştırmanın konusu, umurumda değil istediğinize inanabilirsiniz bu konuda.

Ejakülasyon fizyolojsini bile benden duyup gogıl'dan araştırıyorsun. Önce kendi terbiyene bak, zırvalıyorsun falan yazmışsın. Daha kanal yolu tıkanması, büzülmeyi bilmiyorsun. Laf cambazlığı yapma, eğitimini değil gogıl araştırmalarını sorguladım, içine cem yılmaz kaçmış, daha fazla komik olma istersen. Gogıl eğitiminde başarılar.

Geri
Yukarı