Nokia 6700 Slide kaç yıl daha kullanılır?

Alp Taha Belek

Kilopat
Yer
Karşıyaka
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar babam bana 2010'da Nokia 6700 Slide almıştı. Para olmadığı için yeni telefon alamıyoruz. Bu telefon daha kaç yıl idare eder. Arkadaş ortamında çıkarmaya utanmıyor değilim.

Bu tip cep telefonlarının kullanım ömrü, akıllı telefonlara göre daha uzun oluyor. Bi arkadaşım Samsung'un kızaklı bir telefonunu (e250) 6 sene kullandı ve hala çalışıyordu.

Benimde 2730 bar faceye falan rahat giriyorum. Yeni Symbian lar güzel oluyor ve nokia 6230i telefonum hala çalışıyor ama youtube ye giremiyorum 2730 rahat giriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Babamda da var o telefon. Üst kısımdaki bağlantı girişlerini kapatan parça koptu. Onun dışında sapasağlam cihaz. 5 yıl daha gideri var. Tabi o zamana kullanır mısın bilemem. Şu an 3310'un bile gideri var. Senin kullanımına ve gözünde telefon ömrünü nasıl bitirecek. Önemli olan bu.

S4 mini almaya çalışıyoRUm dalga gecmeyin. Daha 2002 liyim. Biton telefon kullandım ve 2730dan gayet memnunum. 4 yıl 6230i kullandım bu telefon 6230i ye göre süper nokia suite indirdim. Güncelleme yapcaktım zaten son sürümmüş. Bide 7230 varda ekranı kırık o telefonu sevmedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kalırsa yıl bile götürmez. Tabi ki amacın sadece konuşup mesajlaşmak ise telefon çürüyene kadar yarı yolda bırakmaz seni. Eğer daha ileri model, daha donanımlı telefonlar ile devam etmek istiyorsan bütçeni belirttiğin bir konu açman yeterli.

Bana kalırsa yıl bile götürmez. Tabi ki amacın sadece konuşup mesajlaşmak ise telefon çürüyene kadar yarı yolda bırakmaz seni. Eğer daha ileri model, daha donanımlı telefonlar ile devam etmek istiyorsan bütçeni belirttiğin bir konu açman yeterli.
Yıl bile götürmez dediğin telefonun 5 yıldır çalışması ilgincime gitti.

Yıl bile götürmez dediğin telefonun 5 yıldır çalışması ilgincime gitti.
Arkadaşım mesajımı yanlış anladın farkındaysan amacın sadece konuşmak ve mesajlaşmak ise telefon çürüyene kadar götürür seni ama güncellik konusunda yıl bile götürmez. Bende E-250 telefonumu 4.5 yıl boyunca sorunsuz bir şekilde kullandım ve telefonumu değiştirdiğim halde 6.5 senedir telefon halen çalışıyor fakat günümüz teknolojisinde güncel değil demek istediğim şey buydu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı