Nokia 8'i yedek olarak saklamak mantıklı mıdır?

Liberteen

Hectopat
Yer
China
Merhaba Technopatlılar.

2017 yılında yurt dışından (pasaport kayıt yılı 2018) aldığım Nokia 8 telefonum bataryasının bitik olması sebebiyle artık çalışmıyor. Bu sebeple telefonu bir kenara kaldırmıştım ancak aklıma yeni batarya takarak yedek telefon niyetine saklayabileceğim aklıma geldi.

Sizce bu telefonu şu anki mevcut durumu (bataryası ölü olarak) ile satmak mı mantıklı olur yoksa bulunabilirse ucuza bir batarya takarak yedek telefon niyetine saklamak mı daha mantıklı olur?

Snapdragon 835.
128 GB depolama.
6 GB RAM.

Eğer saklarsam root atıp güncel Android sürümü kurmayı düşünüyorum. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba technopatlılar.

2017 yılında yurt dışından (pasaport kayıt yılı 2018) aldığım Nokia 8 telefonum bataryasının bitik olması sebebiyle artık çalışmıyor. Bu sebeple telefonu bir kenara kaldırmıştım ancak aklıma yeni batarya takarak yedek telefon niyetine saklayabileceğim aklıma geldi.

Sizce bu telefonu şu anki mevcut durumu (bataryası ölü olarak) ile satmak mı mantıklı olur yoksa bulunabilirse ucuza bir batarya takarak yedek telefon niyetine saklamak mı daha mantıklı olur?

Snapdragon 835.
128 GB depolama.
6 GB RAM.

Eğer saklarsam root atıp güncel Android sürümü kurmayı düşünüyorum. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bence iyi telefon. Sürüm ve batarya alındığında normal bir şekilde şimdi zamanda bile kullanılır. Ancak eminim şu anki telefonunuz daha iyidir. Rafta durduğuna göre. O yüzden özellikle bu telefonu rafta bulundurmak bence saçma. Satmak daha mantıklı geliyor bana. Ama eğer tamir olsun hasar vs var ise düşük fiyata gidecektir. Eğer öyle durum varsa satmayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı