Nokia Lumia 1320 nasıldır?

WP bende almayı düşünüyorum. Arkadaşların yorumlarını dikkatlice okudum. WP'yi evdeki pcye TW'den bağlanmak kontrol etmek ara sıra telefon özelliklerini ve internet kullanmak üzere almayı düşünüyorum. Sistemi ekran boyutu ve fiyatı (500tl) bana 820 uygun geldi. Sizinde fikrinizi bilmem gerek.

WP'ye karşı neden bu kadar negatif yorumlar var anlamadım, yani bu kadar rahatsız edici, "alınmaz, edilmez, manyak mısın olum sen" nidaları neden? Ben ne Android fanıyım, ne de WP ne de iOS. Yeri geldi deli gibi custom rom yükledim eski püskü Samsung Galaxy SL'ime, senelerce kullandım. Yeri geldi kısa sürede olsa iOS kullanma şansım oldu. Şimdi de Lumia 735 kullanıyorum, çok memnunum. İnsanın büsbütün objektif ve tarafsız olması gerekiyor bir mobil işletim sistemi söz konusu olduğunda. Yandaşçı olmanın bence hiç bir şeye faydası yok. WP'nin artısı eksisi var, Android'de bu böyle, iOS'ta ta. Tabii ki hangisi ağır basıyorsa onun hakkında güzel şeyler söyleyip diğerlerinde noksan konuşabilirsin ama işte "alınmaz, edilmez" noktasına gelince kötülemeye giriyor bu.

Neyse Allah'tan @mercantt arkadaşımız konuya hakim, fikirleri güzel, düşünceleri de yerli yerinde. iOS ve Android kullanmış biri olarak WP'yi de dene ama bunu yaparken F/P ürünü bir şey düşünmenin yanı sıra bence Win10 kısmını da düşün işin bir de o boyutu var :)
Wp'lerde güncelleme geri alma gibi şeyler söyleniyordu bazı forumlarda. Bir de çok fazla yavaşlatmıyormuş anladığım kadarıyla. Ama tabii sizin bilgileriniz daha fazla bana yardımcı olursanız bu konuda sevinirim. Bu arada yazdığıkların da gerçekten çok haklısın. Android hakkında bir şey diyemem ama, iOS gerçekten gösteriş 3310'nu benim bildiğim teknolojik aletleri sen kısıtlarsı, ama iOS seni kısıtlıyor. Neden 2000 lira ödeyip doyasıya bir keyif almayım ? Android konusu ise, Asus,Lenovo iki şıkkım var. Bir de belki Note 3 alırım, çok düşük ihtimalle çünkü şu son dönemde açıkcası Lenovo,Asus'un ucuz telefonları ''Note3'' kadar performans veriyor. Lenovo vibe x2 araştırıyorum şık tasarımlı,5inç boyu,inceliği ve 8 çekirdekli olması hoşuma gitmediği değil.Diğer seçeneğim Asus ise 16gb,32gb gibi gruplara ayrılıyor. 32gb 0,5 ghz fark ediyor 16gb göre bu da benim gibi genellikle sosyal ağlara ve internette sörf etmek isteyenler için çok fazla sorun olmucaktır. Telefon konusuna pek hakim değilim açıkcası.Benchmark varmış herhalde sadece benchmark'a fark eder diyenlerde var Asus için. Bir de WP hakkında şöyle bir sıkıntım var ona değinmek istiyorum. Çok fazla bir yerde satışı kalmamış neden bir bilgim yok bazı teknolojik satış yapan firmalara baktım ''teşhir'' kaldığı söyleniyor. İnternetten birşey alınmaz zihniyetine hakimim,şimdi diyeceksiniz bu devirde ne bu zihniyet ? Yakınlarım çok başına geldi bu dolandırılma işi o yüzden pek sıcak bakmıyoruz ''ailecek''. Öncellikle size çok teşekkür ederim benim sorunumu kendi sorununuz gibi görüp bana yardım ettiğiniz için, üstteki belirttiğim telefonlar nasıl bir bilginiz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. :)

WP bende almayı düşünüyorum. Arkadaşların yorumlarını dikkatlice okudum. WP'yi evdeki pcye TW'den bağlanmak kontrol etmek ara sıra telefon özelliklerini ve internet kullanmak üzere almayı düşünüyorum. Sistemi ekran boyutu ve fiyatı (500tl) bana 820 uygun geldi. Sizinde fikrinizi bilmem gerek.

Ben daha öncesinde 820 kullanmadım, o yüzden cihaza dair bir yorumda bulunamayacağım. Kendim şu an kullanıyorum diye söylemiyorum ama üzerine bir 100 TL koyup 735 almak daha mantıklı olmaz mı sizce? Her anlamda çok daha üstün bir telefon 820'ye kıyasla :)

Wp'lerde güncelleme geri alma gibi şeyler söyleniyordu bazı forumlarda. Bir de çok fazla yavaşlatmıyormuş anladığım kadarıyla. Ama tabii sizin bilgileriniz daha fazla bana yardımcı olursanız bu konuda sevinirim. Bu arada yazdığıkların da gerçekten çok haklısın. Android hakkında bir şey diyemem ama, iOS gerçekten gösteriş 3310'nu benim bildiğim teknolojik aletleri sen kısıtlarsı, ama iOS seni kısıtlıyor. Neden 2000 lira ödeyip doyasıya bir keyif almayım ? Android konusu ise, Asus,Lenovo iki şıkkım var. Bir de belki Note 3 alırım, çok düşük ihtimalle çünkü şu son dönemde açıkcası Lenovo,Asus'un ucuz telefonları ''Note3'' kadar performans veriyor. Lenovo vibe x2 araştırıyorum şık tasarımlı,5inç boyu,inceliği ve 8 çekirdekli olması hoşuma gitmediği değil.Diğer seçeneğim Asus ise 16gb,32gb gibi gruplara ayrılıyor. 32gb 0,5 ghz fark ediyor 16gb göre bu da benim gibi genellikle sosyal ağlara ve internette sörf etmek isteyenler için çok fazla sorun olmucaktır. Telefon konusuna pek hakim değilim açıkcası.Benchmark varmış herhalde sadece benchmark'a fark eder diyenlerde var Asus için. Bir de WP hakkında şöyle bir sıkıntım var ona değinmek istiyorum. Çok fazla bir yerde satışı kalmamış neden bir bilgim yok bazı teknolojik satış yapan firmalara baktım ''teşhir'' kaldığı söyleniyor. İnternetten birşey alınmaz zihniyetine hakimim,şimdi diyeceksiniz bu devirde ne bu zihniyet ? Yakınlarım çok başına geldi bu dolandırılma işi o yüzden pek sıcak bakmıyoruz ''ailecek''. Öncellikle size çok teşekkür ederim benim sorunumu kendi sorununuz gibi görüp bana yardım ettiğiniz için, üstteki belirttiğim telefonlar nasıl bir bilginiz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. :)

Öncelikle, WP'nin ulaşılabilirliği konusuna değineyim. Bu konuda çok haklısın. Hani şunu yapamıyorsun "gideyim şuraya buraya bakayım telefon nasılmış kurcaliyim" İllaha ki Lumia model telefon var ama çok yok. Birde ilk çıktıklarında satıldı geriye kalanlarda teşhir vs olabiliyor. Ben internetten aldım bir sıkıntı yaşamadım. Ama yok ben internetten alamam giderim ellerimle tutarım hissederim telefonu dersen tabi o ayrı :)

Lenovo ve Asus, hmm evet. Şimdi ben açık konuşayım, üst segment Android bir telefonum olmadı hiç bir zaman. Fakat genel incelemelerim ve düşüncelerim güzel tercihler olduğu yönünde. Asus özellikle. Yakıp kavurdu piyasaya Zenfone ailesiyle. Ben normalde Zenfone 5 alacaktım sonradan döndüm Lumia 735'e. Fiyatı, WP olması daha cazip geldi bana. Sevgilimde Zenfone 5 var sürekli kurcalıyorum, hatta kızıyor bana benden çok telefonla uğraşıyorsun diye, ehe. Gayet güzel akıcı bir telefon. Sen direk Zenfone 5 üstüne konuşmamışsın ama ben yine de söyleyeyim dedim. Asus güzel bir tercih olabilir. Her türlü de isteğini yerine getirir, seni de tatmin eder (bence).

Ben daha öncesinde 820 kullanmadım, o yüzden cihaza dair bir yorumda bulunamayacağım. Kendim şu an kullanıyorum diye söylemiyorum ama üzerine bir 100 TL koyup 735 almak daha mantıklı olmaz mı sizce? Her anlamda çok daha üstün bir telefon 820'ye kıyasla :)

Öncelikle, WP'nin ulaşılabilirliği konusuna değineyim. Bu konuda çok haklısın. Hani şunu yapamıyorsun "gideyim şuraya buraya bakayım telefon nasılmış kurcaliyim" İllaha ki Lumia model telefon var ama çok yok. Birde ilk çıktıklarında satıldı geriye kalanlarda teşhir vs olabiliyor. Ben internetten aldım bir sıkıntı yaşamadım. Ama yok ben internetten alamam giderim ellerimle tutarım hissederim telefonu dersen tabi o ayrı :)

Lenovo ve Asus, hmm evet. Şimdi ben açık konuşayım, üst segment Android bir telefonum olmadı hiç bir zaman. Fakat genel incelemelerim ve düşüncelerim güzel tercihler olduğu yönünde. Asus özellikle. Yakıp kavurdu piyasaya Zenfone ailesiyle. Ben normalde Zenfone 5 alacaktım sonradan döndüm Lumia 735'e. Fiyatı, WP olması daha cazip geldi bana. Sevgilimde Zenfone 5 var sürekli kurcalıyorum, hatta kızıyor bana benden çok telefonla uğraşıyorsun diye, ehe. Gayet güzel akıcı bir telefon. Sen direk Zenfone 5 üstüne konuşmamışsın ama ben yine de söyleyeyim dedim. Asus güzel bir tercih olabilir. Her türlü de isteğini yerine getirir, seni de tatmin eder (bence).
Evet Asus'u bekleyen gerçekten çoktu adamlar büyü mü yaptı ne yaptı bu piyasada bukadar ilerledi ? Ben bir de herkez de aynı telefonu görmeyi sevmiyorum şöyle örnek veriyim. Sınavdan çıkıyorum öğretmen masasında telefonlar sınıfta 10 kişinin 4s var ekranına bakarak telefonu seçiyorsun (Ekran fotoğrafı) sizce hoş bişey mi ? Yani bir o kadar da telefonun bulunmaz olmasını istiyorum herkez imrenerek bakcak. Zaten artık millet ekmek alır gibi telefon alıyor sürekli, ben o zihniyete de karşıyım 1-2 yıl kullanır olmadı satarım. Lumia'da buna örnek satılan bir yer yok ama ailemede açıkcası ''ben internetten telefon alıyorum dersem, saçmalama''derler. Onun için Asus ve Lenovo şuan ''best'' oldular. Ankara'da satılan bir yer görürsem ama hiç düşünmem Lumia alırım.

Merhaba arkadaşlar. Iphone 4s kullanıcısıyım bildiğiniz üzere iOS 8'den sonra telefon kafayı yedi. Fişimizi çektiler. Şimdi iphone küçük artık tad vermiyor. Nokia lumia'yı teknosada gördüm çok hoş telefon büyük 6 inç fiyatı mükemmel ötesi. Arka kamerayla pek bir işim yok yani iphone kadar varsa iyi sıkıntı yok telefonda. Oyun oynamıyorum. Oynayamıyorum bilgisayarda oynuyorum ama twitter gibi instragam gibi sosyal paylaşım sitelerine giriyorum. Ön kamerası önemli elinizde varsa bana çekimlerini gönderirseniz çok iyi olur. Şimdi size sorum şudur arkadaşlar. Ben bu telefonu aldıgım zaman herhangi bir kasma sorunu olur mu ? Sarj zaten iphoneda da dayanmıyor. Alıskınım ısınma ıphoneda da var ona da az cok alıskınım ama bu on kamera benım bıraz aklımı karıstırıyor. Bırde bu market sıkıntısı varmıs. Bana gore bır sıkıntı yok cunku. şimdi android'de o kadar fazla uygulama var kı bırbırının tekrarı ve androıd telefonu cıldırtıyor. Kasıyor ondan o market cok fazla umrumda degıl. Sadece dedigım uygulamalar olsa yeter. Kısacası bu telefonu bana onerıyor musunuz? Attan ınıp esege bınmeyelım. :)

Hocam eğer önceki sürümlerde SHSH kaydı aldıysanız ve biraz araştırırsanız iPhone 4S için downgrade (sürüm düşürme) yapabilirsiniz.

Hiç 6tag kullanmadın değil mi? Android'te olan özellikler dahil fazlasıyla İnstagram özellikleri var. Bu hafta 1080x1080 yükleme desteği gelecek? Hemen atıp tutmayalım. 6tag instagram uygulaması bu arada.

Ön kamera 0.3 MP olduğundan 1320'de kötü 1520 veya 735 bakabilirsin kendine.
Tabii ki de 6tag kullandım, ama bana söyler misin acaba telefonumdaki bir videoyu herhangi bir uygulama satın almadan nasıl instagrama yüklenebilirim.

Ben kullandım asphalt 8:airbone'de yarım saat %20 gidiyor bataryası büyük ve mağazada kastıracak hiç bişey yoktur.Ön kamerası fena değil ama sıkıntısı var cebine sığmaz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı