Nokia Lumia 1520 vs General Mobile Discovery Elite

Vu WİNDOWS PHONE telefonlarda ANDROID telefonlar gibi güncelleştirme alıyorlar mı? Yoksa her telefonun farklı mı? Yanı şunu sormak istiyorum: 8,1 çıkmış ya şimdi 1520 alınca onlarda otomatik olarak güncelleştirme alıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Phone ile Android işletim sistemi kullanan telefonlar kıyaslanamaz. Android yüklü cihazların donanımları çok iyi ama Android donanım kaynağının çoğunu kendisi kullanıyor, örneğin 2 gb ram olan bir cihazda bile kullanıcıya 700mb~1gb civarında kullanılabilir ram kalıyor, keza cpu da aynı durumda, bu da telefonun hafifte olsa takılmasına, kasılmasına neden oluyor. Windows phone ise hafif ve stabil bir sistem olduğu için donanımın çoğu kullanıcıya kalıyor işletim sistemine değil. :) Bu sebep ile Windows Phone kullanan telefonlar daha hızlı ve stabil çalışıyorlar. Özellikle Lumia 1520 kullandığı ekran sayesinde gün ışığında bile diğer marka, modellerden buna İphone'lar da dahil renkler çok daha net görünüyor. Örnek videolar mevcut, izlerseniz ne demek istediğimi kendiniz göreceksiniz.

Diğer yorumları okumadım ama kendim lumia 520 kullanıcısıyım. Windows 8 yada 8.1 işletim sistemin varsa gerçekten windows seviyorsan lumia 1520 alabilirsin. Uygulama olarak windwos store gelişme aşamasında android ile yarışamayacak durumda discovery elite hiç bakamdım ama şu 3 telefonu karşılaştırıp arasından en iyisini alabilirsin. 1. note 3 2. xperia z2 3. discovery elite.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lumia 1520 harika bir telefon. Bütçe yeterliyse 1520 alınmalıdır. Kamerası,işletim sistemi, dayanıklılığı, görüntüsü, stabilitesi, bataryası, renkleri, daha iyidir. İkisi de büyük telefonlar. Bence bütçe sıkıntısı varsa biraz daha bekleyip Elit'e kullanıcılarının yorumlarıyla hareket ederek tercihde bulunmak mantıklı olacaktır. Acelem var diyorsan 1520, G2, Z1 alınabilecek güzel telefonlar.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı