Nokia Lumia 520 arızası ne olabilir?

foreverlovd12

Centipat
Daha fazla  
Selam geçen sene GittiGidiyor kapanmadan önce oradan 70 TL'ye arızalı Nokia Lumia 520 almıştım bugün de telefonu bilgisayara bağlayınca bilgisayardan Windows donanım takma sesi geldi ve telefonun elektrik aldığını düşünüyorum ama telefonda hiç tık yok ışık bile yanmıyor. Sizce arızası ne ve yapılabilir mi?

Zamanında ben de 520 kullanmıştım. Yapılan bir güncelleme yüzünden yazılım hatası cihazı açılmaz hale getiriyordu dışarıdan tekrar Win OS kurmak gerkiyordu. Donanımında problem yoksa şahsi fikrim %99 bu güncellemeden dolayı açılmıyordur.
Bunun dışında açma tuşu şarj soketi gibi bileşenleri kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Zamanında ben de 520 kullanmıştım. Yapılan bir güncelleme yüzünden yazılım hatası cihazı açılmaz hale getiriyordu dışarıdan tekrar Win OS kurmak gerkiyordu. Donanımında problem yoksa şahsi fikrim %99 bu güncellemeden dolayı açılmıyordur.
Bunun dışında açma tuşu şarj soketi gibi bileşenleri kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Yükleyemiyorum hiç açılmıyor tık yok kısa devre yapıyor olabilir mi? Çünkü elektrik alıyor. bende S6 Edge vardı o da böyleydi kısa devre yapıyormuş yaptırdık.

Son düzenleme:
Yükleyemiyorum hiç açılmıyor tık yok kısa devre yapıyor olabilir mi? Çünkü elektrik alıyor. Bende S6 Edge vardı o da böyleydi kısa devre yapıyormuş yaptırdık.

Ekran olabilir.

İstersen bir yazılım deneyebilirsin.

Sadece cihazı bağla kendisi görecektir.

İnanın cihaz hakkında hiç fikrim olduğu için sizi yanıltmak istemem
Olsun canınız sağ olsun.
Ekran olabilir.

İstersen bir yazılım deneyebilirsin.

Sadece cihazı bağla kendisi görecektir.
görüyor ama hemen bağlantı kesiliyor ve orada Nokia Lumia 520 için yazılım çıkmadı.

520'ler böyle sıkıntılı hocam, sadece sizde olan bir sorun değil. Önce mavi ekran verip, sonra tamamen gidiyorlar. Diğer serilerinde böyle bir problem yok ama. Zamanında Nokia servisi ücretsiz tamir ediyordu, tabii şimdi servis falan kalmadı 🙁

520'ler böyle sıkıntılı hocam, sadece sizde olan bir sorun değil. Önce mavi ekran verip, sonra tamamen gidiyorlar. Diğer serilerinde böyle bir problem yok ama. Zamanında Nokia servisi ücretsiz tamir ediyordu, tabii şimdi servis falan kalmadı 🙁

Sizin dediğiniz gibi galiba hemen hemen tüm 520'lerde böyle galiba anakart değişikliğinden başka çözüm yok galiba ama 2. el anakartta bulamıyorum bulsamda şüphe ederim kötü işler için kullanılmış mıdır diye o yüzden bir çözümü yok gibi duruyor elime birgün güvenilir bir ekranı bozuk Nokia Lumia 520 geçerse ekranını değiştirmek için kullanırım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı